A1 eeuwen maken vrouwen hun haar lichter om meer op te vallen. Geen wonder: blondes have more fun! En ze hebben nog meer lol als ze weten hoe ze hun lokken blond en gezond kunnen houden. haarverzorging Verzorgingsproducten Hoe blond ben jij? Slimme blondjes Mist/c dot... Zowel natuurlijk als geblondeerd haar kan, bijvoorbeeld door de zon, vervagen en mat worden. Gelukkig bestaat er een hele reeks aan verzorgings- en styling- producten voor blondines. De shampoos, conditioners en haarmaskers speciaal voor blond haar bevatten verhelderende stoffen zoals kamille en leggen een laagje om het haar waardoor het lichter lijkt. Omdat blond haar de neiging heeft geel te worden, is er vaak een beetje lila aan de producten toegevoegd om die gele tint te neutraliseren. Albert Heijn verkoopt heel veel verzor gings- en stylingproducten voor blond haar, onder meer van John Frieda, L'Oreal, Gliss, Guhl en Andrelon.Veel van die pro ducten bevatten kamille, dat blonde haren zonrerse highlight geeft. Voor blond haar dat broos is geworden Het ene blond is het andere niet! En dat geldt niet alleen voor natuurlijke blondines, die vaak steeds donkerder blond worden naarmate ze ouder wor den, maar ook voor blondines die hun lichte haar- kleur uit een pakje halen. 1Karamelblond 2. Platinablond 3. Honingblond 4. Asblond 5. Donkerblond. door de zon of blondeerproducten, kan een wekelijkse extra verzorging met een haarmas- ker geen kwaad. De schade verder beperken trouwens ook niet. Gebruik, als je je haar blondeert, de kleuring bijvoorbeeld bij voorkeur alleen voor de uitgroei (L'Oreal Perfect Blond Soft, Schwarzkopf Poly Blond). Hoewel heel veel vrouwen blond haar hebben, is maar een op de twindg Noord- Europeanen blond van zichzelf! Een op de drie volwassen vrouwen kleurt het haar honingblond, karamelblond, platinablond of asblond. Waarom ze dat doen? Omdat uit onderzoek blijkt dat blond synoniem is voor jong, grappig, vrolijk en sexy. En blond staat - alle grappen over domme blondjes ten spijt - voor slim. Kijk maar naar Margaret Thatcher en Hillary Clinton. Pas toen zij hun peper-en-zoutkleurige haren omtoverden tot gouden lokken, kregen ze meer macht en invloed. En stijl- icoon Madonna, die net zo gemakkelijk van blond naar zwart als van zwart naar blond switcht, schijnt veel meer cd's te verkopen met blond haar. ...natuurlijke blondines het fijnste haar en de meeste haren hebben? Gemiddeld genomen heeft een blondine 140.000 haren op haar hoofd, een brunette heeft er 110.000, iemand met zwart haar 108.000 en een roodharige heeft er zo'n 90.000. ...ook blondines grijs worden? In tegenstel- ling tot wat vaak wordt gedacht, worden blondines net zo snel of langzaam grijs als donkerharigen. De grijze haren vallen alleen minder snel op tussen de lichte haren. ICCStip! Meer weten over beroemde blondines? Lees 'Blond' van Joanna Pitmann (uitgeverij Vassallucci)! AllerHande 143

Allerhande | 2006 | | pagina 143