Een zomer lang top 5 mijn iijf Bijna zomer! Haal de luchtige jurkjes maar uit ae kast en voel de zon op je huid. Met deze ontharincjstips worden benen, oksels en bikinilijn superglad. 1. scheennesje 2. elektrisch natscheermes 3. creme of mousse 4. elektrisch epileerapparaat 5. hars Als sneeuw voor de zon Beetje pijn, veel effect ontharingsproducten Hoe snel groeit een haar? Eerst scrubben, dan scheren SchccrMes.fcs in vroiijkc kleuren n geliefd. Het aantal vrouwen dat zieh dagelijks scheert, is in de zomer drie keer zo groot als in de winter. mooi glad Scheren is de snelste manier van ontharen. Vooral je oksels en grote oppervlakken zoals je benen kun je er prima mee aanpakken. De trend op scheergebied is nat en elektrisch scheren tegelijk met Gilette Venus Vibrance. Met een druk op de knop in het handvat begint dit scheermes zacht te trillen, zodat niet alleen haartjes maar ook dode huidcellen worden verwijderd. Extra fijn: de mesjes van de Venus Vibrance geven verzorgende olien af. De huid bij je bikinilijn kan gevoelig op scheren reageren. Als je een overgevoelige huid hebt, kun je ook kiezen voor een ontharingscreme of -mousse. Met deze pijnloze manier om kleine oppervlakken te ontharen, ben je wel wat meer tijd kwijt dan met scheren, maar het voordeel is dat de haartjes iets zachter terugkomen. En zolang je de aangegeven inwerktijd goed in de gaten houdt, hoef je niet bang te zijn voor huid- irritaties. De oude Egyptenaren moesten het doen met een mengsel van olie en honing. Wij kunnen thuis aan de slag met kant-en-klare koude of warme harsstrips. Het voordeel van harsen is dat haren langer wegblijven; maar liefsttotzes weken. Wel moet je het haar minstens een halve centimeter laten groeien voor een volgende harsbeurt. Deze manier van ontharen is ove- rigens niet pijnloos. Maar wie vaker harst, zal merken dat de haartjes minder en dunner terug- groeien. Dit komt doordat je met harsen na langere tijd de haarzakjes beschadigt. Hoe snel haar groeit, verschilt per persoon en per lichaamsdeel. Gemiddeld doet een haar er na het scheren vier weken over om terug te komen. Feit is dat in de zomer je haar snel- ler groeit. Dankzij de warmte is je bloedsom- loop beter en daarmee krijgen de haarzakjes meer 'voeding'. Fijn voor je hoofdhaar, min der handig voor de rest van je lichaam tijdens het bikiniseizoen. Gebruik scheermesjes bij voorkeur onder de douche; ga nooit met een scheermesje over een droge huid. Het duurt dan minstens een dag voordat de roodheid en het branderige gevoel weg zijn. Scrub de huid voor het ontharen. De haartjes gaan dan recht overeind staan; zo kun je ze allemaal meepakken. AllerHande 139

Allerhande | 2006 | | pagina 139