Pucl<s Albert ttei/h ik hou van Zit ze achter de kassa? Is het die met die verlegen blik? Wie is jouw favoriet? En weet hij of zij ervan? Nu wel. sVie grote winkel Mctdic Mevrouw van alie lekkere worsf beschei WAAR Albert Heijn, Ridderhof, Ridderkerk KLANT Puck Krikke (5) FAVORIET Corrie Teijgeman Monique (moeder van Puck): 'Dat is natuur- lijk de grootste schrik die je als moeder kunt krijgen. Bij de diepvries even een schuine blik naar de kinderhoek, waar je je kind tien minuten eerder nog voor Winnie de Poeh hebt gezet. Alleen maar lege plastic stoeltjes. Je strekt je hals, zit ze ergens op de grand? Erheen, zoeken - of het laten omroepen: heeft iemand een meisje in een raze jack gezien? Nee, eerst kijken of ze niet de straat op is. Brrr... We zijn hier wel vaker geweest, gingen we boodschappen doen nadat we op visite waren geweest bij oma. Die woont in Ridderkerk. En - maar dat bedacht ik me later pas - ze had al vaker bij de vleeswaren van die aardige mevrouw een plakje worst gekregen. Puck is een carnivoortje, zeker. Altijd al geweest. Gelderse worst met plakjes augurk in haar lunchtrommeltje mee naar school. Of gebra- den gehakt op brood. En het stomme is: ze had het er op de heenweg in de auto ook nog over gehad. Over die mevrouw. Maar dat lichtje ging pas branden toen ik haar daarzag staan. Helemaal aan de andere kant van de winkel bij de vleeswaren. Zelf naartoe gestruind! 'Ha, daar ben je weer, he,' zei die mevrouw. 'Wat een lief en bescheiden meisje ben jij.' Ja, zeker! Ha ha. Dat is inmiddels een jaar geleden. En haar jonge zusje Fien is nu even oud als Puck toen. Ridderkerk is 'oma' - natuurlijk, dat in de eerste plaats. Maar meteen daarna 'die grote winkel. Met die mevrouw van die lekkere worst'. Ze hollen er samen heen, mijn meiden. Kijk, ze staat er weer. Heb jij ook een favoriete mede- werker bij Albert Heijn? Meld het ons op www.ah.nl/allerhande. on Goudsalami

Allerhande | 2006 | | pagina 135