Temperamentvolle, frisse rose lekker wijntje Krachtig van kleur en smaak Uitgcsprokcn fruitiq Frisse nicuwkowcrs Torrelongares Rosado €3.69 lAiaarotw is rose roze7 droog fruitig vol krachtig met roze bios AllerHande 133 Felroze, met de geur van fram- boos, aardbei en donkerrode bessen en met een voile smaak: zo is rose uit het noorden van Spanje. Spaanse 'rosado's' zijn krachtiger en meer uitgesproken van smaak dan rosewijnen uit andere landen. Ze doen het daarom heel goed bij stevige gerechten. Zalmmoot, tonijnsteak of lamskoteletjes van de barbecue: een rosado is ervoor gemaakt. Bij kruidige tapas, een broodje chorizo of een pittige paella voelt de wijn zich vanzelf- sprekend ook helemaal thuis. Spanje is als wijnland volop in ont- wikkeling. Elk jaar weer verschijnen er verrassende, lekkere wijnen uit 'nieuwe' gebieden. Carinena, ten zuiden van de stad Zaragoza, is het hete, droge deel van de streek Aragon waar de Torrelongares Rosado vandaan komt. Vroeger kwamen uit Aragon alleen maar dikke, zware rode wijnen. Moderne wijnmakers heb- ben echter het roer omgegooid. Zij maken fruitige wijnen van drui- ven die thuishoren in hun streek. Die frisse aanpak proef je in deze kersverse rose. Het sap van druiven, zowel blauwe als witte, is grijsgroen. De schillen van blauwe druiven kleuren rode wijn rood en rose roze. Hoe langer de schillen en het sap samen in het vat zitten, des te donkerder kleurt de wijn. Voor rose scheidt de wijnmaker soms al na enkele uren de schillen van het sap, als de wijn z'n roze bios heeft gekregen.

Allerhande | 2006 | | pagina 133