Kip Km jc op 101 VencHillemMe (m mi ere hi bcreiMem :V basiskoken Pas op met rauwe kip! Kipfilet net even anders Eenmaal thuis - Supersnelle lentekip f\lp OVCr. Ben hele kip is altijd Meer dan je denkt. nleqqooien is zonde. Haal na de wiaaltijd de overgeblevcn kipstukjes van het bet. Bewaar ze in de koelkas.t en verwerk ze in een wokschotel. Rauwe kip bevat bacterien. De meeste zijn onschuldig, maarerzitten ook gevaarlijke bac terien tussen, zoals salmonella. Daar kun je, als je de kip verkeerd behandelt, behoorlijk ziek van worden. Het advies: hygienisch werken en kip altijd door en door verhitten. Als je rauwe kip of de verpakking ervan hebt aangeraakt, moet je eerst je handen wassen voordat je iets anders vastpakt. Gebruik warm (zelfs heet) water en (desinfecterende) zeep. Snijd de gebraden kip of andere etenswaren nooit op dezelfde snijplank en met hetzelfde mes als de rauwe kip, zonder ze vooraf af te wassen. Dit om kruisbe- smetting te voorkomen. De beste manier: spoel de materialen af met heet water (de kiprestjes worden dan langzaam wit) en boen ze dan met een sopje schoon. Met onderstaande tips ken je het doorde- weekse kipfiletje niet meerterug! Goed gevuld Snijd kipfilets op de dikste kant open en stop er een vulling in, bijvoorbeeld een plakje kaas, wat verse kruiden of een plakje rauwe ham. Een lekkere en alledaagse variant op de cordon bleu. Beetje luxe Sla kipfilets zo plat als een schnitzel. Gebruik hiervoor een breed mes of een deegrol- ler. Bak de kip gaar in een klontje roomboter en blus af met een scheutje witte wijn. Voor de kinderen Snijd kipfilet in blokjes, haal ze door de bloem en kruid ze met zout, peper en paprikapoeder. Roerbak de blokjes in hete olie gaar. Tijdens het transport wordt de koeling van de kip goed gecontroleerd. Zolang de kip in de winkel is, zorgt Albert Heijn dat hij goed gekoeld wordt bewaard. Bewaar kip na aankoop niet te lang buiten de koeling. Vervoer de kip het liefst in een speciale koeltas (verkrijgbaar bij de kassa). Invriezen kan, maar doe dit dan wel meteen na aankoop. En laat de kip niet te lang in de vriezer liggen (binnen een maand gebrui- ken). Bewaar of ontdooi de kip in de verpakking in de koelkast. Om precies te zijn: achterin bij het koelelement en onderin, zodat er geen vocht kan lekken op andere etenswaren (of leg de verpakking in een schaal). Snel en slank Grillen geeft kipfilet extra smaak. Het gemakkelijkst is dit met een grillpan, maar in de oven of onder de grill kan ook. Meer dan een beetje olijfolie, grove peper en zeezout heb je niet nodig. Tikje oosters Snijd de kip in blokjes en roer bak ze in olie. Blus af met een scheutje ketjap manis en bak op het laatste moment een handje tauge mee. Serveer met rijst en kom- kommersla. Lekker fris Een scheutje citroensap in de pan zorgt ervoor dat het vlees minder droog wordt. Bovendien geeft citroen de kip een zomers en fris smaakje. HOOFDGERECHT - 4 PERS. - 15 MIN. 2 citroenen 1 hele mai'skip handvol takjes tijm (rozemarijn of oregano kan ook) klont roomboter of flinke scheut olijfolie grofgemalen zeezout en zwarte peper Bereiden 1 Knijp twee halve citroenen uit boven de kip en stop de uitgeknepen helften samen met wat takjes tijm in de buikholte van de kip. Wrijf de hele kip in met een mengsel van tijmblaadjes, fijne reepjes citroenschil, grofgemalen zwarte peper en olijfolie of roomboter. 2 Leg de kip op de borstzijde in een braadslede in een tot 225 °C voorverwarmde oven en scha- kel de temperatuur terug naar 175 °C. Braad de kip in ongeveer 1 uur goudbruin en gaar. 3 Draai de kip halverwege de braadtijd op de rug. Test of de kip gaar is door met een sate- stokje in het dikste deel van de poot te steken: het vocht dat eruit loopt moet helder zijn. Is het vleessap nog roze? Geef de kip dan nog 10-15 minuten extra baktijd. Laat de kip uit de oven in aluminiumfolie verpakt nog 10 minuten rusten. En dan... aan tafel! Bevat per eenpersoonsportie 380 kilocalo- rieen 24 g eiwit 30 g vet 0 g koolhydra- ten 2.80

Allerhande | 2006 | | pagina 75