Nederland barst van de prachtige wandel- routes. Dat is mooi, want wandelen is niet alleen leuk, maar ook heel gezond. En neem wat lekkers mee voor onderweg! Vc Icukstc wmddmqm. Lunchwandelen Wandelen met kleine kinderen? Doen! Dat ze nog niet zo ver kunnen lopen, is geen probleem. Daar zijn allerlei oplossingen voor. Omdat jonge kinderen nog geen grote afstanden kunnen lopen, is het wel van belang regelmatig een pauze in te lassen zodat ze even kunnen uitrus- ten of spelen. Geen zin om steeds te stoppen onderweg? Dan is de bolderkar een praktische oplossing. Ideaal om de kinderen in te zetten als ze moe zijn. Zin om een frisse neus te halen, maar ook heel druk met je werk? Ga dan eens lunchwandelen! Want wie elke werkdag het middagmaal combi- neert met een halfuurtje stevig doorwandelen, voldoet meteen aan de aanbevolen hoeveel- heid dagelijkse beweging. Bovendien geeft zo'n tochtje je gegarandeerd nieuwe energie om na de lunch weer flink aan de slag te gaan (www. Iunchwandelen.nl). Voor de ervaren wandelaars zijn er de meerdaag- se langeafstandswandelroutes, wandelingen van minimaal 100 kilometer. Heel mooi is het 490 kilometer lange Pieterpad, dat van Groningen naar Limburg loopt. Liever lekker uitwaaien op het strand? Probeer dan eens een van de vijf routes van het beroemde Noordzee Kustpad. Deze bijzondere wandelingen van het Noord- Groningse Nieuweschans via Egmond naar het Zeeuwse Sluis lopen, vormen samen het langste aaneengesloten wandelpad van Nederland: 725 kilometer (www.northseatrail.nl). 1Voor de natuurliefhebber: www.staatsbosbeheer.nl 2. Voor langeafstandsroutes, dagwandelingen en wandeltips: www.wandelnet.nl 3. Voor korte routes in binnen- en buitenland: www.wandelpad.nl

Allerhande | 2006 | | pagina 45