'Groen, groen en nog eens groen!' groenteman van albert heijn Genieten van het voorjaar? Dat kan met de groenten en vruch- ten die nu in de winkel liggen. vorkomt bru Deze fiisse appel, die zijn naam dankt aan de Australische Granny Coma') Mary Ann Smith, is perfect om zo uit de hand te eten. Maar hij kan ook prima in salades, want hij verkleurt nauwelijks. Vers van de akker: andijvie. Om het zand goed te verwijderen, kun je deze zomer groente het best gesneden een paar keer onderdompelen in een bak water. Het zand zinkt dan vanzelf naar de bodem. Andijvie bevat veel ijzer. De lekkerste mango's komen uit West-Afrika en worden in de maanden april en mei geoogst. Deze West-Afnkaanse mango's zijn sappig, smaken fnszoet en hebben gegarandeerd geen dra- den in het vruchtvlees. Bewaar mango's trouwens nooit in de koelkast, maar op de fruitschaal. Van een grote krop sla kun je een paar dagen eten. Gewoon de sla die je niet gebruikt terug in het plastic zakje doen en in de groentela bewaren. De blaadjes scheuren in plaats van snijden randjes! Ge Happe, Tnkoper groente en fruit bij Albert Heijn, weet als geen ander welke j producten deze maand het allerlek- kerst z" AllerHande I Sfc et's vo'°P lente. Tijd voor veel groen op het bord. Sla is er tegenwoordig in alle soorten en maten. Van ijsbergsla tot rucola, van Romaine- tot eikenbladsla. Soms zou je bijna vergeten dat er nog zoiets moois en puurs bestaat als kropsla. De malse, gele blaadjes in het hart van de krop verkopen we in zakjes bij Albert Heijn als botersla. Maar ook andijvie is een echte zomergroente. Veel mensen weten dat niet meer, omdat deze groente nu vooral bekend is als stamppotgroente in de wintermaanden. Aan fruit is, nu de zomer in aantocht is, geen gebrek. Speciale aanbeveling verdient de nieuwe oogst Granny Smith uit Chili. En natuurlijk de West- Afrikaanse mango's die nu op hun allerlekkerst zijn. Eet smakelijk,

Allerhande | 2006 | | pagina 39