NDe Librifc? Nooit vm qehoord 'Onverwachte eters? Ik doe niet open!' ekker sekend Lucretia van der Vloot Zangeres, actrice... Lucretia van der Vloot is een multitalent. En eetgek. Vooral in haar hoofd. Want eten mag maar een keer per dag. Geboortejaar: 1968 Te zien in: Big Black Beautiful Beroep: zangeres/actrice Gisteravond gegeten: 'Gamba's van mijn topkok Aalt Vonhoff, onze eigen cateraar, die voor ons voor de show de lekkerste dingen maakt.' lucretia Roerei met truffel of een boterham met kaas? 'Boterham met kaas. Met oude kaas, heerlijk...' Ontbijt, lunch of diner? 'Diner, maar ik kan altijd eten. Ik ben gek op eten. Met mijn vriend en Robin (dochter van 13) gezellig aan tafel. Hoewel, alleen op de bank kan eten ook erg lekker zijn. Eten is altijd goed, ach, ik ben verslaafd aan eten.' Verslaafd? 'Als ik opsta denk ik meteen aan eten. En tijdens de lunch bedenk ik al wat ik's avonds wil eten. En's avonds zit ik de planning te maken voor de volgende dag.' Wat is jouw katerontbijt? 'Een waldkornbroodje met een bal gehakt van De Kat in de Wijngaert hier in Amsterdam. Met die pittige mosterd.' De Febo of De Librije? 'De Librije? Nooit van gehoord... O, is het een driesterrenrestaurant? Nou, doe dat dan maar.' Ultieme stresseten? 'Pure chocolade met noten.' Hoe houd je je figuur? 'Ik ben veel afgevallen en ik wil echt niet meer dik worden, dus overdag eet ik bijna niets. Een crackertje, een stuk ananas. Zodat ik's avonds lekker kan aanvallen. Dat is echt het allerlekkerste gevoel van de wereldl' Wat staat er dan op tafel? 'Gehaktbrood uit de oven, andijviestamppot met worst. Wij zijn gek op Hollandse kost.' Vanavond vallen zes vrienden onver- wacht binnen. Wat krijgen ze te eten? 'Niets! Daar doe ik niet aan, zeg... Ik doe de deur gewoon niet open.' Maar een keer per dag eten, hoe houd je dat vol? 'Over eten praten is ook lekker. Echt hoor. En krijg ik heel erg zin in iets lekkers, dan koop ik het en geef ik het weg. Dat geeft ook voldoening. Echt waar.' Voor je optreden bel je je vriend. Wat vraag je als eerste? 'Wat ga je eten of wat heb je gegeten?' Slaapmutsje? 'Koffie. Gewoon met cafei'ne. Dat stilt de honger, want eigenlijk eet ik natuurlijk liever een zak chips leeg.' Met wie wil je uit eten? 'Met Gladys Knight Zij is mijn idool en mijn inspirator.' AllerHande 157

Allerhande | 2006 | | pagina 157