JL in de tuin of op het balkon zo via I jc "cm blOCMpOt1 Mei is de maand om lekker aan de gang te gaan met tuinplanten. Maar hoe zorg je voor een kleur- rijk en bloeiend geheel? Handige voorjaarstips voor de tuin en het balkon. Bloeiplanten bij Albert Heijn Voor tuinplanten hoef je niet meer speciaal naar de markt of bloemenwin- kel. Albert Heijn verkoopt tuinplanten die kleurrijk, vers en voordelig zijn. Bij de juiste verzorging blijven ze de hele zomer bloeien. En wel zo makkelijk: ze kunnen gewoon mee met het weke- lijkse bloemetje. Onze toppers: Stamfuchsia: makkelijke plant met elegante bloemklokjes in roze en paars. Ze doen het overal, in potten, bakken of op een beschaduwde plaats. Geranium: sterke, rijk bloeiende plant in verschillende kleuren en soorten. Margriet: grote plant met sprekende bloemen in wit, geel en zachtroze. Kan in de voile grand of in een pot. Campanula: ook wel klokjesbloem ge- noemd, in wit of blauw. Bloeit tijdelijk, maar uitbundig, als hoge of kruipende plant. Perkplantenmix: kleurrijke en bloei ende mix van lobelia, petunia, vlijtig liesje en begonia. Zo kau bij regen het water weglopen. Daarmee wordt bij droogte het water beter vastgehouden. 3 Koop altijd nieuwe, verse pot- grond. Die is relatief goedkoop en planten gaan er goed van bloeien, omdat de structuur beter is dan oude grond en er nog voeding voor de plan- ten in zit. 4 Zet de gekochte potplanten eerst tot de rand onder water, zodat ze het goed kunnen opzuigen. 5 Knip de planten voorzichtig uit de plastic potten. Schud de losse aarde weg en maak de wortels voorzichtig een beetje los. Hierdoor zullen de planten sneller groeien. 6 Zet de planten lekker dicht op elkaar. din ziet de bloembak er al snel uitbundig bloeiend uit. puur kleurxiik Van oudsher worden potplanten na de ijsheiligen (11 tot 15 mei) buiten geplant, omdat er voor die tijd nog kans op nacht- vorst is. Als je toch al potplanten buiten hebt staan en er dreigt nachtvorst, dan kun je de planten afdekken met een vliesdoek of een stuk oude vitrage. Tegenwoordig kiezen we eerder voor enkele forse potten met planten, dan voor een groot aantal kleine potjes. Dat is ook makkelijker, want een paar flinke planten zijn eenvoudiger te verzorgen. Een voorbeeld van een grote plant is de struikmargriet. Deze weelderige plant staat harstikke leuk op het balkon of bij de voor- deur. Als je hem op een zonnige plek zet, regelmatig water geeft en de uitgebloeide bloemetjes wegplukt, blijft hij de hele zomer mooi bloeien. Andere zomerbloei- ers zijn de fuchsia, geranium^ margriet, lobelia, petunia en het vlijtig liesje. Dit zijn eenja- rige planten die tot de eerste vorst in oktober of november blijven bloeien. In de winter gaan ze dood. 1 Zorg voor gaten onderin de pot. 2 Leg onderin een laagje hydrokor- rels of terracotta potscherven o o o 2 o o 139

Allerhande | 2006 | | pagina 139