I qczov\c{ gropf wordm wat heb jij erop, Ickkcr bcwcqev\ Lievelingseten? AllerHande vraagt kinderen in de winkel wat zij het liefst eten en maakt er een recept mee. Sacha (2V6) heeft een vaste route. Van limonade naar kaas en dan naar de sinaasappels. Moeder Chantal: 'Ze vindt het gek als ik geen fruit koop, maar vaak heb ik dat dan al in huis.' KAAS-SINAASAPPELSPIESJE Steeds meer kinderen zijn te dik. Elke dag een uur bewegen kan helpen in de strijd tegen overgewicht. Met touwtjespringen, skaten of zwemmen ver- branden kinderen veel meer energie dan met televisiekijken of compu- teren. Ook door op de fiets naar school te gaan, de hond uit te laten en de trap te nemen verbruiken ze ongemerkt veel calorieen. Een broodtrommel met een gezon- de inhoud bevat minstens twee sneetjes bruinbrood, besmeerd met halvarine (voor de vitamines A en D) en belegd met magere kaas, vlees- waren of een groentespread. Wat sla, tomaat of komkommer erbij is extra gezond en zorgt dat het brood minder snel uitdroogt. Doe ook een pauzehapje in de trommel: een plak volkoren ontbijtkoek, wat snackgroenten (tomaatjes, radijs- jes of worteltjes) of stukjes fruit. Sommige broodtrommels hebben een aparte plek voor extraatjes; zo voorkom je geplette boterhammen en tomaatjes in de schooltas. kind 1 sinaasappel plat stukje jonge kaas (100 g) 1 el vloeibare honing 2 el sinaasappelsap satestokjes of barbecuespiesjes 1 Schil de sinaasappel zo dik dat alle witte velle- tjes eraf zijn. Snijd nu voorzichtig de partjes uit de sinaasappel. Zo houd je het pure vruchtvlees over, zonder vliesjes. 2 Snijd de kaas in dobbelsteentjes en rijg ze met de sinaasappelpartjes om en om aan de prikkers. Roer de honing door het sinaasappelsap en drup- pel dit mengsel over de spiesjes. AllerHande 105

Allerhande | 2006 | | pagina 105