Je met zeker dot je beer I ijk verse vis op tape I zet onze leverander lA/CCtfd Vis wordt bij de ver- werkinq voortdurend qekoeld. bet is belanqrifk dat deze skoelketen' wordt voortqezet tot de vis tkuis in de koel- kast liqt. Eenmaal thuis Noordelijke IJszee IJSLAND Reykjavik Atlantische Oceaan Seafood Pieters binnen. Bij de deur staat Dany Vermeersch, een van de kwaliteits- controleurs, dan al te wachcen. Door middel van steekproeven oordeelt hij of de visfilets aan de hoge kwaliteitseisen voldoen. Hij meet de temperatuur, weegt de filets, ruikt eraan en bekijkt ze goed. 'Dat is een kwestie van ervaring en trai ning. Ieder halfjaar krijgen we een opffis- cursus. Je neus moet getraind blijven.' Het zijn minimale aanwijzingen waardoor Vermeersch weet of de vis goed is, want verse vis is bijna geurloos. Steekproeven De keuring verloopt bij iedere partij vis van elke leverancier bij elke levering steekproefsgewijs. Als de lading goed is, worden de filets vervolgens stuk voor stuk nagekeken. In een grote hal leggen de werknemers de vissen op tafels waarin lichtbakken zitten. Zo zien zij meteen of de filets goed gesneden zijn en of er onef- fenheden in het visvlees zitten. Vervolgens worden de filets netjes in bakjes verpakt. Een machine sealt de verpakkingen. Die zijn zuurstofarm, want in een zuurstof- rijke omgeving kunnen bacterien zich goed ontwikkelen. Dankzij die speciale zuurstofarme verpakkingen wordt de vis een tot twee dagen langer houdbaar. In de winkel Onr 15.00 uur, nog geen 36 uur nadat de vis in IJsland uit het water is gehaald, komen de verpakte visfilets aan in de distributiecentra van Albert Heijn. Afhankelijk van de afstand tot de winkel ligt de vis diezelfde avond of de volgende ochtend in de schappen van de super- markt. Dus bij het avondeten kun je met zekerheid stellen dat je heerlijk verse vis op tafel zet. shkh 2006 Zorg dat je de boodschappen zo snel mogelijk weer in de koelkast legt. Nog even een terrasje pakken met de verse vis in je tas is geen goed idee. Voor het gemak kun je de volgende regel aanhouden: ieder uur dat de vis uit de koe- ling is, loopt de houdbaarheid een dag terug. Heb je de vis in de vriezer bewaard? Zet de vis op de dag van bereiding dan niet zomaar vanuit de vriezer op het aanrecht, maar zorg dat de vis geleidelijk ontdooit. Dit kun je doen door de vis in gesloten verpakking in de koelkast te zetten. De speciale verpakking van Albert Heijn zorgt voor een betere houdbaarheid van de vis. Probeer deze intact te houden tot de vis wordt bereid. Haal de vis een half uur voor de bereiding uit de koelkast. De vis komt dan langzaam op kamertemperatuur wat de smaak ten goede komt.

Allerhande | 2006 | | pagina 101