'Heerlijk: de eerste vooijaarsgroenten!' de groenteman van albert heijn De winter is voorbij. Tijd voor frisse vooijaarsgroenten van eigen bodem. 'Je zou het niet zeggen maar al onze tomaten (ook de tros- tomaten en cheriytomaten) komen in deze tijd van het jaar gewoon uit Holland. Bewaar ze nooit in de koelkast, want dan worden ze melig en verliezen ze hun smaak!' 'Spinazie bevat veel ijzer en vitamine B. Je kunt de tere, malse en sappige jonge spinazieblaadjes het beste nog dezelfde dag eten. Zin in iets anders dan gekookte spinazie? Uit de wok of gewoon rauw door de sla is de groente ook heel lekker.' In de lente verkopen we radijs per bosje. Per week maar liefst 80.000! Radijsjes smaken een beetle peperig en zijn een gezond tussendoortje. Vers zijn ze hard en knapperig.' 'Ook komkommers zijn er weer van eigen bodem. Een komkom- mer is op zijn best als het nekje mooi stevig en glad is en het vruchtvlees helder en lichtgroen. Bewaar komkommers nooit in de koelkast.' et voorjaar is in april echt begonnen. We krijgen zin om lichter, groener en frisser te eten. Heerlijk om na alle kool en winterpeen die fijne spinazieblaadjes weer te proeven. Jonge spinazie is er bij Albert Heijn van eigen bodem. Hij wordt met een zeis geoogst en doet er nog geen 24 uur over van veld tot winkel. Supervers dus en gezond! Ook op onze tomaten zijn we trots. Ze zijn het meest geteelde tuinbouwgewas van Nederland en een belang- rijk exportproduct. Vanaf april tot oktober halen we ze uit de kassen. Tomaten zijn subtropische groenten die het natuurlijk niet te koud mogen hebben. De temperatuur in de kassen in ons land is door middel van een geavanceerd systeem geregeld. De tomaten krijgen daardoor alle warmte die ze nodig hebben!' Ge Happe, inkoper groente en fruit bij Albert Heijn. Eet smakelijk, AllerHande 75

Allerhande | 2006 | | pagina 75