TT brieven mails I Moet je speciale olie gebruiken voor visfondue? Bimmkorf worrit ovs eerste klemkmd qcborm. ZJjyi er fradifionele qcrcckfm die specif iek ivi verbmd iMctde qeboorte vm een kind bereid worden7. Hoe lang blijven olijven in een geopend potje of blik goed? Op welk moment van een menu serveer je de spoom? Ik zet vaak een pot rooibos- thee, maar voor ik het weet is de thee afgekoeld als ik mijn tweede glas wil inschenken. Kan ik de thee in de magnetron opnieuw opwarmen of komen daar slechte stoffen bij vrij? Minke S. Erik v.d. P. Nee, voor een visfondue heb je geen speciale olie nodig. Je kunt elke oliesoort nemen, maar een neutraal smakende olie zoals zonnebloemolie is de beste keuze. Je kunt overigens ook heel goed vis- fonduen in hete (vis)bouillon. Je kookt dan de stukjes vis gaar in de hete bouillon. Heerlijk licht! En na afloop kun je de bouillon opdrinken. Suzan V. Anijs is traditioneel een kraamtraktatie, omdat anijs de borstvoeding zou stimuleren. Behalve de typisch Hollandse beschuit met muisjes is er ook zoete anijsmelk, gemaakt van melk met anijsblokjes. Een leuk en modern alternatief voor de kraamvisite is een likeur op anijsbasis, een anisette (bijvoorbeeld pernod, ricard of ouzo met wat water). Serveer er een krakeling bij; dit is het symbool voor het eeuwige leven. Kijk op www.ah.nl/allerhande of stuur een brief aan Albert Heijn, t.a.v. AllerHande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam Heijn Annelies K. Een geopend potje of blikje olijven kun je in de koelkast nog ongeveer een maand bewaren. Maar meestal bederven de olijven toch sneller, omdat de inhoud gemakkelijk besmet raakt, bijvoorbeeld door een vieze vork. Je merkt dit doordat de olijven zacht worden en de vloeistof troebel. Gooi de olijven dan weg. Bederf kun je voorkomen door olijven alleen met schoon bestek uit het potje of blikje te halen. Zowel thee, kruidenthee als koffie kun je in de magnetron weer opwarmen. Er ontstaan geen schadelijke stoffen, maar de smaak kan wel achteruitgaan. Gebruik voor het opwarmen in de magnetron een magnetronbestendige kop. Wees wel voorzichtig: thee kan erg snel heet worden in de magnetron. Reken per kopje koude thee ongeveer 45 seconden op vol ver- mogen (700 watt). Laat de thee niet koken. Een spoom, een lekker frisse tussengang, meestal gemaakt van sorbetijs en een mousserende wijn, serveer je traditioneel tussen de eerste en tweede gang van bijvoor beeld het paasmenu. Hij frist als het ware de maag op tussen twee gangen. Je kunt een spoom echter ook heel goed na het voorgerecht serveren. AllerHande 161

Allerhande | 2006 | | pagina 161