Vandaaq geplu dagen later in de winker. mm onze leverander wcct/c1 Ten onrechte denken m vaak dot groene Mango's Wet rijp zijn. Maar de groene kleur zegt iets over het ras en niets over de rijpheid. het zijn juist vaak de lek- kcrste Mango's, die groen van kleur blijven, Met hoog- u it een rood blosje bovenop. iM GHANA Waarom Max Havelaar? Voltameer Accra kaas en eieren') en hoe een mango hoort te smaken ('hier, proef dit 100% pure mangosap en je weet wat ik bedoel'). Voorgesneden is beter Waarom ligt dit tropisch fruit voorgesne den en in bakjes in de winkel? Het fruit wordt pas geplukt als het helemaal rijp is; een keuze die de smaak alleen rnaar ten goede kornt. Maar door het hoge suiker- gehalte en het lage zuurgehalte zijn de vruchten moeilijk te bewaren. Als het fruit niet tijdens het hele vervoerstraject zorg- vuldig gekoeld wordt, bestaat de kans dat het van binnen bruin wordt. Maar eenmaal schoongemaakt, gesneden en luchtdicht verpakt, gaat het beter en ligt het twee dagen later vers en fris in de winkel. Vanavond naar Amsterdam Het snijden en verpakken gebeurt in een moderne fabriek van de firma Blue Skies, net buiten Accra. De hygienestandaard is hier bijzonder hoog. De handigheid waar- mee de ananassen en mango's van hun schilletje worden ontdaan, is jaloersma- kend. Duizenden mango's en ananassen per dag gaan hier onder het mes. Trots laat een van de medewerkers een koelwagen vol fruitsalades zien. Alle bakjes zijn voor- zien van het Albert Heijn-etiket. Vanavond nog gaan ze mee op de dagelijkse vlucht naar Amsterdam; en overmorgen staan ze bij ons in de winkel.Vers van de oogst! Meneer Tacki weet alles van mango's Ghana AFRIKA 12006 In grote delen van de wereld zijn er mensen die het met veel minder dan wij moeten doen. Albert Heijn ziet het als zijn verantwoordelijkheid om daar naar mogelijkheden te zoeken om kwalitatief hoogwaardige produc- ten te kopen, die ook bijdragen aan een betere toekomst voor de mensen die ze verbouwen. Deze producten zijn bijvoorbeeld te herkennen aan het Max Havelaar- keurmerk. Daarmee biedt Albert Heijn zijn klanten een ruimere keuze en tegelijkertijd de producenten en boeren een betere toekomst.

Allerhande | 2006 | | pagina 103