Albert (teifn werkt s,aMen Met de boeren een bete re toekoMSt onze leverander Drie uur t noorden van de stad Accra bevinden zich de ananasplantages waar Albert Heijn zijn 'sugarloaf'-ananassen vandaan haalt. Waarom helemaal hier van- daan? Omdat het om een hele bijzondere en lekkere ananas gaat! Het vruchtvlees is iets witter dan wij gewend zijn en de srnaak is zoet en aromatisch. Inkoper groente en fruit Ge Happe: 'De lekkerste ananas die ik ooit geproefd heb. En dat is dus echt zo. Anders zouden we natuurlijk niet helemaal naar Ghana gaan.' ook stukjes mango en papaja in het bakje. De mango komt uit boomgaarden in het noordoosten van Ghana. Ge Happe: 'Met mangos is het net als met appels: je hebt heel veel verschillende varieteiten. De lekkerste mango s komen uit West-Afrika. Hier in Ghana worden de rassen Keitt en Kent verbouwd. Die zijn allebei ffiszoet van smaak en absoluut niet dradig. Nee, daar heb je dus geen tandenstokers bij nodig.' Wat deze ananas bijzonder maakt, is dat hij biologisch wordt geteeld en het keurmerk van Max Havelaar draagt. Dat betekent dat de boeren gegarandeerd een minimumprijs voor hun fruit ont- vangen. Daarnaast krijgen de boeren een premie die wordt gei'nvesteerd in soci- ale en huisvestingsprojecten. Op deze manier werken de boeren zelf aan een betere toekomst. Albert Heijn is de eerste supermarkt ter wereld die biologische Max Havelaar-ananasstukjes verkoopt. De lekkerste mango's Albert Heijn verwerkt de ananas in zijn verse fruitsalades. Behalve ananas zitten er Mijnheer Tacki lacht altijd We gaan op bezoek bij mijnheer Tacki. Zijn boomgaard Iigt aan de oevers van het Voltameer, drie uur ten noordoosten van de hoofdstad Accra. Tacki staat er 0111 bekend dat hij altijd lacht; zelfi als de oogst weleens tegenvalt. Naast de gangbare mango, doet Tacki hard zijn best een kwalitatief hoog- waardige biologische mango te telen. Een experiment dat door Albert Heijn nauwlet- tend gevolgd wordt. Tacki weet echt alles van mango s. Wanneer je een mango oogst ('als de bovenkant zo bol staat dat hij over het steeltje heen komt'), hoe je een mango snijdt ('snijd de wang eraf en maak daarin het motiefvan een spelletje boter,

Allerhande | 2006 | | pagina 101