Fruitige wijn met pit WIJN &SPIJS Een zoetzuur en geurig accent: deze Chileense wijn heeft het en de hamlappen uit de oven ook. Beide zijn bovendien vol van smaak, maar zeker niet zwaar. Daardoor passen ze prima bij elkaar. Lekker koken met wijn? Eerst even opwarmen Concha Y Toro Frontera Cabernet Sauvignon/Merlot 3.69 sappig fruitig mild soepel Frontera De donkerpaarse, superzachte Frontera wordt gemaakt van twee druivensoorten die typerend zijn voor Chileense rode wijn: cabernet sauvignon en merlot. De cabernet sauvignon geeft de wijn het intense aroma van cassis, het vlezige van gedroogde pruimen en het kruidige van laurier. De merlot voegt daar het fris-fruitige van rode vruchten als frambozen en kersen aan toe en zorgt voor een romige, bijna chocoladeachtige nasmaak. Doordat de Frontera vol, soepel en fruitig smaakt, is hij lekker om zo te drinken en heel geschikt om bij smeuige gerechten met veel smaak te schen- ken. Denk aan preistamppot met chorizo, met ge- hakt gevulde tortilla's, Marokkaanse couscous en niet al te pikante oosterse vleesgerechten. Ook bij en in dit stoofgerecht van hamlapjes met gember doet de Frontera het goed. Hamlapjes die de tijd krijgen om langzaam in een saus van tomaat en rode wijn te garen, worden sappig en zacht zonder hun stevigheid te verliezen. Het zuur uit de wijn en de tomaat maakt het vlees extra mals en door de lange stooftijd wordt de tomaat vanzelf zoet. Gember is het spannendste ingredient in dit gerecht, zeker voor de wijn. De zoete, maar ook behoor- lijk scherpe smaak van verse gemberwortel helpt veel wijnen om zeep. Doordat de gember in het braadvocht meegaart, is zijn uiteindelijke smaak in dit gerecht eerder aromatisch en mild dan prikkend pikant. De gember houdt het zoetige in de saus fris en dat sluit mooi aan bij de pittige maar zwoele smaak van de wijn. Een evenwich- tige combinatie. Van een slok koude wijn 'schrikt' vlees en wordt het taai. Schenk de wijn daarom langs de rand van de schuingehouden pan bij het aangebra- den vlees. Zo warmt de wijn al iets op. Of neem - zoals in dit recept - het bruingebakken vlees eerst uit de pan en leg het later terug in het verwarmde stoofvocht; een mengsel van wijn en bouillon. 96 AllerHande 3 2006

Allerhande | 2006 | | pagina 96