Welke gerookte ZdllTipVoduCteTl liggen er in het schap? Noorse zalm Schotse zalm Wat zijn de kenmerken? gekweekt in de Noorse fjorden D-vormige plakjes, machinaal gesneden plakjes van verschillende grootte malser en minder vet dan Schotse zalm Bij Albert Heijn vindt u de volgende variaties: Wat zijn de kenmerken? gekweekt op open zee, bij de Schotse kust met de hand in lange plakken gesneden repen zalm van ongeveer dezelfde grootte extra lange rook- en droogtijd, tot wel 14 uur steviger en wat vetter dan Noorse zalm Bij Albert Heijn vindt u de volgende variaties: AH Excellent Schotse zalmfilet, op eikenhout gerookt (ioo gram, 3.49) Kenmerk: Lange repen kwaliteitszalm met een zachte, verfijnde rooksmaak. Lekker: in (lauw)warme gerechten, bijvoorbeeld bij witte asperges met hollandaisesaus. AH Excellent Schotse zalmfilet, op appel- en beukenhout gerookt (100 gram, 4.19) Kenmerk: Lange repen kwaliteitszalm met een milde, verfijnde rooksmaak. Lekker: in koude voorgerechten, bijvoorbeeld met flinterdun gesneden rode ui en kappertjes, of venkel en blaadjes little gem. AH Excellent gerookt Schots zalmhaasje (150 gram, 5.99) Kenmerk: Beste stuk van de zalm, om zelf in de gewenste dikte te snijden. Lekker: in amuses, voorafjes of op crostini's. Bijvoorbeeld in plak jes, met een mix van mayonaise met wasabi- pasta en bestrooid met tuinkers. AH Zalmhapjes (100 gram, 3.99) Kenmerk: Feestelijke hapjes van gerookte zalm, gevuld met verse roomkaas en dille. Lekker: zo uit de hand bij een glas wijn, maar ook decoratief op toast of in salades. AH Gerookte zalm (100 gram, 2.59) Kenmerk: Dieproze plakjes zalm met een duidelijke rooksmaak. Lekker: op brood of toast uiteraard, in salades met pittige rucola of waterkers en als snack, met kropsla en creme fraTche in tortilla's gerold. AH Gerookte zalmblokjes (100 gram, 2.75) Kenmerk: Mild gerookte zalm, in stevige en gelijkmatige blokjes gesneden. Lekker: in pasta- en wokgerechten en mooie voorafjes. Bijvoorbeeld als vulling voor avocado, met dressing en verse kruiden. AH Gerookte zalmsnippers (200 gram, 3.15) Kenmerk: Kleine 'vlokjes' mild gerookte zalm met lichtbruine randjes. Lekker: als smaakmaker in romige pastasauzen, ovenschotels of visragout. Ook lekker in spinazie- of courgettesoep. AH Sandwich zalmplakken (100 gram, C 2.59) Kenmerk: Zes kaarsrechte plakjes, makkelijk te gebruiken door het velletje plastic ertussen. Lekker: op brood of toast, maar ook handig om rolletjes van te maken voor bij de borrel, bij voorbeeld met verse roomkaas en fijngesneden dillle en wat beetgare aspergetips. Euro Shopper Gerookte zalmf ilet (200 gram, 3.19) Kenmerk: Bleekroze zalmplakken met een lichtbruin randje. Lekker: zo op de boterham, met sla of komkommer en versgemalen peper. Of kort gebakken, bij een spiegelei. AH Excellent Gekruide gerookte gravad lachs met mosterd-dillesaus (115 gram, 3.99) Kenmerk: Zalm naar Zweeds recept, met een kruidig groen randje door de marinade van peper, dille, suiker en specerijen. Lekker: op warme toast, roggebrood of knackebrod. AllerHande 3 2006 89

Allerhande | 2006 | | pagina 89