Drogen pan? ribbels? en invetten Perfect grillen doe je zo WELKE Waarom andige grilltips Stap 1 Warm een grillpan of -plaat op hoog vuur 5 tot 10 minuten voor. De bodem moet zo gloei- end heet zijn dat een paar druppels water erop onmid- dellijk sissend verdampen. Er komt dan een lichte damp at. Stap 2 Bestrijk de ingredienten (niet de pan!) heel dun met olie. Spaarzaam gebruik van olie beperkt de rookwalm. Boven- dien is het veel gezonder en 'slanker'. Gebruik een tang om de ingredienten in de pan te leggen en tussentijds te keren. Stap 3 Vaak plakt vlees of vis eerst vast aan de ribbels, ook bij pannen met een antiaanbak- laag. Maarde ingredienten laten los zodra ze een korstje krijgen. Wacht dus met omdraaien tot ze vanzelf loslaten. Temper het vuur pas na het dichtschroeien. De true: direct na C 0 gebruik reinigen. v Spoel de nog hete pan at onder warm water en borstel de q aanbaksels weg. Een gietijzeren pan U) mag stevig worden geboend, zelfs met ^3 een schuursponsje, - maar voor een pan g meteenanti- aanbaklaag is een zachte borstel beter. Binnenshuis grillen gaat heel makkelijk in een speciale grill- pan met een dikke, geribbelde bodem of op een grillplaat. De beste exemplaren zijn ge- maakt van gietijzer, een goede warmtegeleider. Er bestaan ook grillpannen of platen van ander materiaal die hoge tem- peraturen aankunnen zonder krom te trekken. Soms hebben ze een antiaanbaklaag. Door de ribbels loopt het teveel aan olie en vrijkomend vocht in de groeven. Boven- dien branden de hete ribbels aantrekkelijke bruine strepen in vlees, vis of groenten. Een mooi ruitje kan ook: draai daarvoor de ingredienten tijdens het grillen een kwart- slag. Laat de pan omgekeerd opdrogen. Vet een gietijzeren grillpan daarna dun in met een stuk keukenpapier met wat olie. Dit voorkomt dat het ijzer gaat roesten. AllerHande 3 2006 69

Allerhande | 2006 | | pagina 69