van Saohira c MIJN KLASSIEKER Saphira kookt soms voor wel vijftig vrienden en kennissen een diner. Haar Surinaamse pindasoep komt dan vaak op tafel. 'Het is de beste garantie voor een smakelijke start.' SURINAAMSE PINDASOEP Pindasoep Koken met smaak zit Saphira Maboeb (45) in de genen. Ze is, zoals ze zelf zegt, een mengelmoesje van Hin- doestaanse en Creoolse voorouders. Tot haar veertiende woonde ze in Suriname. De pit- tige, Hindoestaanse keuken is een belangrijke inspiratiebron voor haar. 'Ik wil zo veel mogelijk mensen verleiden met gerechten uit deze wereld- beroemde keuken. Om iedereen niet bij voorbaat af te schrikken, maak ik het nooit te pittig. Je moet het voorzichtig opbouwen. Daarom maak ik deze soep niet te heet. Vinden mensen de pindasoep toch nog iets te pikant, dan kunnen ze er wat witbrood naast eten en het met een slokje bier afblussen. Wie de soep juist scherper wil maken, kan wat extra sambal of Surinaamse pindakaas toevoegen.' Saphira noemt haar pindasoep een doorslaand succes. 'Sorry voor mijn onbescheidenheid, maar het is echt zo. Ik kan dat zo stellig beweren omdat ik soms voor wel vijftig vrienden en kennissen een maaltijd bereid. Mijn Surinaamse pindasoep is dan de beste garantie voor een let- terlijk smakelijke start.' VAST RITUEEL Als Saphira voor een grote groep mensen kookt, hanteert ze een vast ritueel. Ze kookt van 's avonds acht tot drie uur's nachts, drinkt tot slot een glaasje port en gaat dan slapen. Om de volgende dag in alle rust de laatste hand aan de gerechten te leggen. Lekker koken doet ze niet alleen graag voor vrienden, maar ook voor haar moeder die in een verpleeghuis woont. 'Het is zo fijn om mijn moeder met "haar eigen" gerechten te verrassen. Echt een manier om mijn liefde en respect voor haar te benadrukken.' Tijdens de verjaardag van haar moeder laatst kon Saphira het niet laten om enorm uit te pak- ken. 'Ik heb ook voor het personeel gekookt, om ze te bedanken. Ik werk zelf in de verzorging, dus ik weet wat er van ze gevraagd wordt. Na afloop heb ik diverse recepten moeten prijs- geven. De pindasoep was ook in het verpleeghuis favoriet.' Hebt u ook een recept dat u met ons wilt delen en een echte klassieker is? Ga naar www.ah.nl, klik op Forum, en op Doe Mee. VOORGERECHT - 4 PERSONEN 6 kipbraadsticks 6 el pindakaas met stukjes 1 el sambal oelek 250 g magere spekblokjes 250 g tauge 2 tl pimentpoeder voorraad 1 kippenbouillontablet 1 grote ui, gesnipperd 1 Breng in een grote soeppan de kipbraadsticks aan de kook met anderhalve liter water, het kippenbouil- lontablet en de ui. Laat het geheel 1 uur zachtjes doorkoken tot het kippenvlees van het bot valt. 2 Neem de braadsticks uit de soeppan, laat ze af- koelen, haal al het vlees eraf en snijd het in blokjes. Roer de pindakaas en de sambal met een soeplepel kookvocht los in een kom. 3 Doe het kippenvlees terug in de soeppan met het pindakaasmengsel en de spekblokjes. Proef de soep: als u hem te pittig vindt, kunt u er wat extra eetlepels pindakaas door roeren. Niet pittig genoeg? Voeg dan nog wat sambal toe. 4 Voeg de tauge en het pimentpoeder toe en laat het geheel nog 10 minuten zachtjes doorkoken. Serveer in soepkommen. Bereiden ca. 30 minuten Wachttijd ca. I uur Bevat per eenpersoonsportie 475 kilocalorieen 32 g eiwit 36 g vet 7 g koolhydraten Prijs p.p. C 2.20 AllerHande 3 2006 63

Allerhande | 2006 | | pagina 63