staat voor de deur De winter is bijna voorbij, maar het voorjaar laat nog op zich wachten. Hoe eten we gezond en lekker? Ge Happe, de groenteboer van Albert Heijn, vertelt. Mandarijnen Bananen Gedroogde zuid vruchten Cyprusaardappels m Het voorjaar Ge Happe weet als geen ander welke producten deze maand het allerlekkerst zijn. aart is een echte 'tussenmaand'. De winter loopt op zijn einde, maar voorjaar is het nog niet! Juist nu, aan het einde van de winter, hebben we behoefte aan extra vitamines. Maar ja, er is nog niet veel fruit. Een goed alternatief zijn bananen en gedroogde zuid- vruchten. Vooral die laatste zijn behoorlijk ondergewaardeerd. Gedroogde zuidvruchten zijn heerlijk, heel voedzaam en in deze tijd van het jaar volop verkrijgbaar. Verder zijn er de laatste mandarijnen van het Spaanse seizoen: die vind je alleen bij Albert Heijn. Ze komen uit Zuid-Spanje en zijn extra zoet en sappig. Voor aardappels staat het voorjaar trouwens ook al voor de deur. Dat merk je aan de oogst van de smaakvolle Cyprusaardappel, de allereerste van het seizoen!' Geniet van de laatste man darijnen van het Spaanse seizoen. Deze pitloze mandarijnen, die extra zoet en sappig zijn, worden speciaal voor Albert Heijn geteeld en komen van de plantages in de omgeving van Sevilla. De banaan is een gezonde optie en het hele jaar door verkrijg baar. Wij zijn extra trots op onze biologische bananen, die ook nog eens het Max Havelaarkeur- merk dragen. Aan zo'n voed- zame banaan houd je dus ook nog een goed gevoel over. Alle gedroogde zuidvruchten op de groenteafdeling van Albert Heijn zijn van topkwa- liteit. Er is keuze uit dadels, pruimen, abrikozen en vijgen. De vijgen zijn extra lekker door een licht vanillearoma. Gedroogd fruit bevat veel vezels, ijzer en vitamines. Heel geschikt als gezonde snack! Door zijn unieke ligging en milde klimaat komen er van het eiland Cyprus al vroeg in het seizoen nieuwe aardap pels. Deze vastkokende Ni- cola-aardappel is heerlijk om in de schil te koken. Doordat hij mooi stevig blijft, is hij ook uitstekend geschikt voor een aardappelsalade. AllerHande 3 2006 51

Allerhande | 2006 | | pagina 51