Van Orange Bowl naar (Advertentie) De smaak van succes verovert de Nederlandse voetbalvelden "dL< Wetenschap aan de basis Al meer dan 30 jaar aan de top Winnen op inhoud nothing works better Gatorada Cup voorkomt zoutuitdroging en uitputting. Dankzij de sportdrank gingen de prestaties van de 'Gators' met sprongen vooruit. Binnen drie jaar stonden de helden van Florida in de finale van de Orange Bowl en wisten ze dit belangrijke football-event glansrijk op hun naam te schrijven. Orange, Cool Blue en de nieuwe smaken Red Orange en Lemon Ice De naamsverandering van het nationale bekertoernooi in Gatorade Cup zal niemand ontgaan zijn. Gatorade is de officiele sportdrank van de KNVB en Oranje en tevens de 'official drink supplier' van een groot aantal Nederlandse topvoetbalclubs. Onder andere Ajax, Feyenoord, AZ en RKC bieden hun spelers tijdens de wedstrijden en trainingen Gatorade. In Nederland is Gatorade ook actief bij andere sportevenementen, waar- onder de marathons van Amsterdam en Alphen aan den Rijn. In 1965 is Gatorade ontwikkeld door een onderzoeksteam van de universiteit van Florida. Flet kwam in actie naar aanleiding van de matige presta- Legendarische overwinning van de Gators in 1967 jjgs vgn ^gj American- footballteam de 'Gators'. De onderzoekers kwamen erachter dat de spelers last hadden van de warmte en de hoge luchtvochtig- heid. De formule van Gatorade vult het lichaamsvocht aan en 'Voetballers en andere sporters hebben veel baat bij het gebruik van de Gatorade-sportdranken. Vooral tegen het einde van fysiek zware wedstrijden heb je meer over', aldus wetenschappers van het Gatorade Sports Science Institute (GSSI) te Florida. Dit instituut voor inspannings- fysiologie, biochemie en zintuiglijke waarneming doet al vijftien jaar onafhankelijk onderzoek. De uitkomsten en resultaten worden verspreid over de hele wereld, zodat iedereen die zich professioneel bezighoudt met de prestaties van topsporters ze kan bestuderen en toepassen. Gatorade vult niet alleen het door inspanning verloren vocht aan. Door de wetenschap- pelijk verantwoorde sa- menstelling worden ook mineralen en koolhydra- ten snel opgenomen. Zo voorkomt deze meest onderzochte sportdrank ter wereld uitdroging en uitputting bij professionals en amateursporters. Heel Amerika zag het in 1987 gebeuren. De winnende coach van de Superbowl XXI kreeg het restant koelwater uit de Gatorade-ton in zijn nek gekieperd. Natuurlijk verwachten we dit soort taferelen ook in Nederland. Dus coaches wees gewaarschuwd. Na het winnen van een finale kunt u nattigheid verwachten!

Allerhande | 2006 | | pagina 31