STRALEND BLOND GRIJZE LOKKEN Weg met roos, dof of vet haar Wondermaskers gliss Van nature zijn maar weinig Nederlanders echt blond, maar dankzij de kapper heeft zes op de tien toch een blonde haarkleur. Blond haar - gekleurd of natuurlijk - kan dof worden door stoffen uit het leidingwater en de verkleurende invloed van de zon. Daarom zijn er nu ook shampoos speciaal voor blondines, die de dofmakende deeltjes wegwassen (Gliss Kur Shining Blonde of Andrelon Sfralend Blond). Krullen zijn op hun mooist wan- neer ze glanzend en veerkrachtig zijn. Om pluizend haar tegen te gaan is er Andrelon Shampoo Perfecte Krul. Droog het haar aan de lucht, of gebruik een fohn mef diffuser om de krullen mooi compact te houden. Kroes- haar is van nature heel droog en breekt gemakkelijk. Omdat het zo sterk gekruld is, weerkaatst het nauwelijks licht en mist het glans. Prima verzorging voor dit haartype is de nieuwe Garnier Fructis Krachtgevende Shampoo en Conditioner Oil Repair, die tot diep in het haar voedt en herstelt. Gemiddeld beginnen rond het dertig- ste jaar de eerste grijze haren zicht- baar te worden. Wist je dat grijze haren eigenlijk niet grijs zijn, maar kleurloos? Door het ontbreken van pigment wordt de keratine zichtbaar waaruit het haar opgebouwd is. Daardoor kan grijs haar er soms wat geel uitzien. Shampoos voor grijs haar bevatten blauwe pig- menten, die de gelige gloed opheffen en het grijs witter maken (Guhl ReVite Zilvershampoo). Vet haar heeft last van een te hoge talgproductie. Vaak en stevig wassen maakt het alleen maar erger. Was het dus zachtjes, met lauw water en een shampoo voor vet haar (Clairol Herbal Essences Normaal Tot Vet Haar, Head Shoulders Normaal Tot Vet Haar). Roos ontstaat wanneer een gist die van nature op de hoofdhuid voorkomt, opeens overactief wordt. De hoofdhuid schilfert daardoor sneller af. Gebruik consequent een anti- roosshampoo (AH Shampoo Anti Roos, Head Shoulders) en wees lief voor je hoofdhuid: borstel zachtjes, was niet te heet en doe af en toe een fijne hoofdhuidmassage. Dof haar betekent dat de haarschubben niet goed sluiten. Na het wassen spoelen met ijskoud water zorgt ervoor dat de schubben beter dichtgaan - en dan is er vanzelf meer glans te zien! Ruim 60% van de Nederlandse vrouwen kleurt het haar. Hoe langer de pigmenten uit de kleuring in het haar blijven zitten, hoe langer de kleur mooi blijft. Een speciale verzorging loont dus de moeite! Shampoos en conditioners voor gekleurd haar fixeren de pigmenten tussen de haarschubben, en gaan ook het verbleken door de zon tegen. Bijvoorbeeld: Nivea Kleurglans Shampoo en Con ditioner, Elvive Shampoo en Cremespoeling Gekleurd Haar, Gliss Shampoo en Gliss Hairre- pair Gekleurd haar. Een keer per week een masker, dat maakt een wereld van verschil! Gliss Kur Aroma Masker geeft lang haar meer weerstand, Elvive Intens Gladmakend Haarmasker ontspant weerbar- stig haar. KUR AllerHande 3 2006 14-5

Allerhande | 2006 | | pagina 145