bij Albert Heijn m Biologisch Nieuwe producten, actuele informatie en boodschappers aan het woord Van 20 rmaart tot en met 2 april zijn de Biologische Weken bij Albert Heijn. In deze weken zijn er veel biologische producten in de aanbieding. Sla uw slag! Beter en vriendelijker Ruim tweehonderd producten Je ziet het ook aan het EKO-keurmerk NIEUWS Biologische Weken Steeds meer mensen ontdekken biologische pro ducten. De groenten, aardappels en het fruit wor- den verbouwd zonder kunstmest en chemisch- synthetische bestrijdingsmiddelen. Kippen en varkens in de biologische veehouderij zitten niet met honderden of duizenden bij elkaar. Boven- dien krijgen de dieren voornamelijk biologisch voer en meer tijd om te groeien. Soms hoor je zeggen dat biologische producten gezonder zijn omdat ze natuurlijker zijn. Ze mogen immers geen resten van chemisch-syn- thetische bestrijdingsmiddelen bevatten. Nu wordt het gebruik van die bestrijdingsmidde len in Nederland goed gecontroleerd en is ook 'normaal' voedsel veilig. Wat de voedingswaarde betreft is er eigenlijk geen verschil tussen gewoon en biologisch. Maar biologisch eten is natuurlijk wel beter voor het milieu, vriendelijker voor dieren en voor onze natuurlijke leefomgeving. En daarmee uiteindelijk ook beter voor onszelf. Waarschijnlijk vindt u het heel logisch dat u biologische producten gewoon in de supermarkt kunt kopen. Maar zo gewoon is dat niet altijd geweest. Albert Heijn was in 1988 de eerste su permarkt die biologische producten onder eigen merk in het assortiment opnam. Op dit moment verkoopt Albert Heijn ruim tweehonderd ver- schillende AH Biologisch-producten. Of het nu gaat om rijst, brood, fruit, melk, jam of vlees, u kunt al uw biologische boodschappen bij Albert Heijn doen. Of iets biologisch is, ziet u aan het EKO-keurmerk. Zo'n keurmerk mag alleen op de verpakking staan als de productie gecontroleerd is en voldoet aan de strenge eisen die Skal stelt. Skal is de door de Ne- derlandse overheid aangewezen controle- organisatie. Alle producten van AH Biolo gisch zijn te herkennen aan het speciale AH Biologisch-logo, de groene verpakking en het EKO- keurmerk. De artikelen voldoen aan de strenge kwaliteitseisen die Albert Heijn zelf aan al zijn producten stelt. Biologisch met kwaliteit dus! AllerHande 3 2006 13

Allerhande | 2006 | | pagina 13