Opfrisbeurt voor het hele huis Wistudat... IE Het is bijna voorjaar! Tijd voor een grote schoonmaak. Gooi de ramen wijd open, laat een frisse wind door de meest gebruikte ruimtes van het huis waaien en ga aan de slag met deze schoonmaaktips. Gordijnen vitrages Banken s+oelen schoonmaak De meeste gordijnstoffen zijn op dertig graden wasbaar. Was ze op de hand; in de wasmachine kunnen door wrijving schuurvlekken ontstaan. Vitrage kan wel in de wasmachine, zelfs met de haakjes er nog aan. Bescherm de haakjes met een kussen- sloop, vastgezet met een dik elastiek. Witte vitrage wordt ook stralend wit van een weekbadje in een emmer met een bruista- blet voor kunstgebitten. Hang gordijnen en vitrage bij voorkeur iets vochtig op. I- Wasverzachter ervoor zorgt dat vitrages minder snel vuil worden? Voor de grote schoonmaak is allesrei- niger onmisbaar. Hardnekkige vlekken pak je aan met sterkere middelen als ammonia. Bekleding van banken en stoelen wordt smoezelig op de plekken die vaak worden gebruikt. Losse hoezen kunnen in de was machine (zie het etiket) of naar de stomerij. Behandel vaste bekleding met vlekkenspray voor meubelstoffen (verkrijgbaar bij de drogist). Maak de kussens niet te vochtig en versnel het drogen met de fohn. Maak leren meubels eerst schoon met wat gedestilleerd water en behandel ze daarna met leervet. Gebruik leerconditioner als het leer droog is of begint te barsten. Suede of nubuck kan niet tegen water: ffis het op met een stevige suedeborstel. AllerHande 3 2006 139

Allerhande | 2006 | | pagina 139