i Janny (53) en Kees (58): 'Cafeinevrij, dark roast, mild of met een smaakje' Yvonne (49): 'Koffie is een heerlijke opkikker' -4Carlos (34): 'Ik houd van een beetje pittig' 4Mevr. Kempen (72): 'Alleen nog maar de beste kwaliteit' I Wij houden wel van een kopje koffie. We drinken cafeinevrije koffie en wisselen dat af met koffiepads met cafei'ne. Kees drinkt dark roast en ik mild. Als ik met mijn dochter ben, drink ik vaak koffie met een smaakje. Cappuccino met hazelnootsmaak bijvoorbeeld. Heerlijk hoor.' 'Hoe ik mijn koffie drink, hangt af van het dagdeel. 's Morgens begin ik met een speciale espresso, gemaakt van honderd procent arabica- bonen die ik zet als filterkoffie. Het schijnt trouwens dat in goede kwaliteitskoffie minder cafeine zit. Overdag drink ik koffie-cupjes met een beetje melk of met een zoetje. Als ik overdag buiten de deur koffie drink, is dat koffie verkeerd. 's Avonds na het eten neem ik een espresso. Ik vind koffie een heerlijke opkikker.' neem vooral minder koffie. Het waren acht tot tien kopjes per dag, toen vier en nu nog twee. Maar ik houd wel van echte koffie. Als ze ergens slappe koffie hebben, bestel k een espresso. Die AH Perla Brasil is prima, die is iets pit- tiger. We denken er nu ook wel over een Senseo-apparaat te kopen. Dat is makketijk en het ziet er ook wel goed uit met dat schuimkraagje.' 'Drink ik veel koffie? Nou, ik 'Wij drinken's morgens een kopje en's middags rond een uur of vijf. Vroeger waren we met zijn achten thuis, nu zijn de zes kinderen de deur uit. Dus heb ben we nu meer geld te besteden aan het huishouden. We drinken alleen nog maar koffie van de beste kwaliteit. En als we naar de markt gaan, nemen we daar koffie met een gebakje. Lekker.'

Allerhande | 2006 | | pagina 119