Vooronze menukaart zijn we op zoek naarspannende comhinaties. Eendenhorst met een chocoladevinaigrette bijvoorbeeld' Zoet, zuur, bitter of zout? AllerHande volgde een lesje smaakbasics bij chefkok Robert Peppelenbos van restaurant Stout in Amsterdam. En kijk aan: met een paar simpele trues maak je al snel heel veel indruk op je gasten! Zoetzure dressing Naam: Restaurant Stout Restaurant: Haarlemmerstraat 73 1013 EL Amsterdam Telefoonnummer: 020-616 36 64 met smaak A oriander en citroen, chocolade en rode peper, paddestoelen met room en dragon: allemaal gouden combi's waar je hoog mee scoort. Een juiste combinatie van smaken is het geheim van een verrassende keuken. Iedereen heeft peper, zout, suiker en azijn in huis, maar de meeste mensen komen niet verder dan het traditionele gebruik van deze producten. Jammer, want met weinig moeite kun je een groots effect bereiken.' 'Voor onze menukaart zijn we altijd op zoek naar iets bijzonders. Traditionele smaken in een nieuw jasje zoals een bitterbal van een speciale soort kaas of een romige zuurkoolsoep. Maar ook spannende combinaties als eendenborst met een chocoladevinaigrette of haring in sojasaus. We hebben dan ook een menu dat bestaat uit tien kleine hapjes met een smaakverrassing. Vijf voorgerechtjes en vijf hoofdgerechtjes. Uitge- sproken smaken en een beetje 'stout', maar dat is precies wat eten voor mij moet zijn.' 'Thuis kun je met een paar simpele basics al heel veel doen. Zet groenten in plaats van te koken met een klontje boter eens op zoetzuur bijvoor- AllerHande 3 2006 107

Allerhande | 2006 | | pagina 107