I Klavertje in drie kleuren Producten met het Gezonde Keuze-klavertje Op veel AH Eigen Merk-producten vindt u tegenwoordig het logo van het Gezonde Keuze-klavertje. Wei zo makkelijk, want zo ziet u in een oogopslag of het product past in een gezond eetpatroon. U vindt het Gezonde Keuze- klavertje op AH Eigen Merk- producten. In drie kleuren: Meer weten? Blauw: AH Groen: AH Biologisch Zwart: AH Excellent- producten en Euro Shopper Kiezen voor qeZDM Is die kant-en-klaarmaaltijd wel gezond? Hoeveel verzadigde vetten bevat die koek? En zit er in dat blik soep niet te veel zout? Tot voor kort was het niet altijd even eenvou- dig om te bepalen welke producten wel of niet in een verantwoord voedingspatroon passen. Want wat betekenen al die voedingswaarden op de verpakking nou precies? Sinds de invoering van het Gezonde Keuze-klavertje een aantal maanden geleden is bewust boodschappen doen een stuk makkelijker geworden. Aan de hand van het symbool ziet u voortaan in een keer of een product een gezonde keuze is. De afgelopen maanden is de verpakking van meer dan duizend gezonde artikelen van het logo voorzien. Het klavertje staat op verschillende soorten artikelen: van groenten tot diepvriesvis en van melk en kaas tot soep en kant-en-klaarmaaltijden. Het juiste evenwicht Albert Heijn is de eerste supermarkt die haar gezonde Eigen Merk-producten voorziet van een gezondheidssymbool. Van alle producten met het klavertje is volgens objectieve normen vastge- steld dat ze gezond zijn. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat artikelen van andere leveranciers van Albert Heijn niet aan de eisen van gezonde voeding voldoen. De normen voor het Gezonde Keuze-klavertje zijn opgesteld in samenspraak met het Voedingscentrum. Gelet wordt op vier eigenschappen: een laag gehalte aan verzadigd vet, een laag suikergehalte, een laag zoutgehalte en een hoog gehalte aan voedingsvezels. Koek en banket, zoet beleg, ijs, snoep, snacks, frisdranken en alcohol krijgen geen Gezonde Keuze-klavertje. Dat betekent niet dat je hier niet van zou mogen genieten. Integendeel! Waar het om gaat is het juiste evenwicht. Een gezondheidssymbool als het Gezonde Keuze-klavertje maakt het daarbij voor u als boodschapper een stuk gemakkelijker. Informatie over het Gezonde Keuze-klavertje kunt u vinden op www.ah.nl of in de speciale folder die te verkrijgen is bij de servicebalie in de winkel. Daarna toch nog vragen? Stel ze op www.ah.nl/klantenservice. aon®. AllerHande 2 2006 41

Allerhande | 2006 | | pagina 41