Bewust leven volgens Albert Heijn Balans en variatie Minder calorieen Bewuste keuze Allergie-vrij Gezond is de trend. De behoefte van de klant aan producten die passen bij een bewuste en gezonde levensstijl groeit. Een gesprek met Barbara Veldhuizen, gezondheidsmanager, over hoe Albert Heijn aankijkt tegen gezondheid en hoe de klant dit terugziet in de winkel. m Volop n aezono 'Iedereen weet wel dat je van een appel minder dik wordt dan van een kaassouffle. Maar een gezonde levensstijl is meer dan dat. We merken dat veel klanten bezig zijn met wat wel of niet gezond is. Gebruik ik boter of olie om te bakken? Gaan vis en spinazie samen? Wat hebben mijn kinderen dagelijks nodig om gezond te blijven? Wat kunnen ze eten als ze een allergie hebben? Als gezondheidsmanager bij Albert Heijn probeer ik handvatten te geven door de ver- schillende behoeften van klanten in kaart te brengen en zoveel mogelijk keuze te bieden in ons assortiment. De klant ziet dit op vier manieren in de winkel terug.' 'Gezond eten en leven heeft alles te maken met balans en variatie. Het Voedingscentrum heeft dit jaar de aloude Schijf van Vijf nieuw leven ingeblazen: eet gevarieerd, niet te veel, minder verzadigde vetten, veel groente, fruit en brood en ga veilig met voedsel om. Met deze richtlijnen van het Voedingscentrum in de hand, hebben wij het Gezonde Keuze-klavertje ontwikkeld. Aan dit klavertje op de verpakking zien klanten in een oogopslag welke producten passen in een gezond eetpatroon. Hierin vind je producten terug uit verschillende categorieen: vers maar ook diepvries en conserven.' (Lees meer over het Gezonde Keuze-klavertje op pagina 40.) 'Voor de groep klanten die op hun gewicht wil letten, voeren we een groot aantal light-producten. Verder geven we op al onze Eigen Merk-producten precies aan hoeveel calorieen er in een portie zitten. Dit geeft klanten de mogelijkheid bij te houden hoeveel calorieen ze binnenkrijgen.' 'Er zijn steeds meer consumenten die kiezen voor een bewustere levensstijl. Die klanten willen we tegemoetkomen door lekkere producten aan te bieden waar ze zich goed bij kunnen voelen. Bij Albert Heijn is er een uitgebreide keuze in Max Havelaar- en Utz Kapeh-producten en een breed AH Biologisch-assortiment.' 'Daarnaast liggen er producten in het schap voor klanten die overgevoelig zijn voor bepaalde stoffen in producten. We geven op al onze producten van het Eigen Merk aan of het geschikt is voor mensen met een voedselallergie. De meest voorkomende allergieen zijn die voor koemelk en glu ten. Hiervoor hebben we speciale iconen ontwikkeld die de klant terugvindt op de verpakking. In de winkel liggen folders met meer informatie hierover. Op www.ah.nl staan bovendien lijsten met informatie over koemelk en gluten in producten. Heel han- dig als je gasten ontvangt met een allergie!' Wilt u meer weten over gezonde voeding? Kijk dan bij AllerHande Gezond en Wel: www.ah nl/allerhande. Op www.ah.nl/eigenmerken/allergieen vindt u informatie over allergenen. AllerHande 2 2006 37

Allerhande | 2006 | | pagina 37