by Albert H-eyV: s>oovttvv filet AmericaliA/! Filet americain is een van de populairste vleeswaren. Terecht, want het is srmakelijk en lekker mager. Wat is het eigenlijk precies en waarvan wordt het gemaakt? H Filet americain sme^iOj eV sic Filet americain is gemaakt van fijngehakt rundvlees. Een soort tartaar dus, die wordt aangemaakt met een pikante saus van mayonaise op basis van plantaardige olie en smaakmakers als azijn, ui, worcestershiresaus en paprikapoeder. Die laatste zorgt samen met de natuurlijke kleurstof karmijn (E120) voor de roodoranje kleur van filet americain. LEKKER MAGER BELEG Het rundvlees waarvan filet americain wordt gemaakt, is heel mager. Filet americain bevat slechts 15% vet, waarvan 11% bestaat uit de gezondere onverzadigde vetzuren. Ter vergelij- king: een witte boterham met pindakaas (zonder boter) bevat 188 kilocalorieen en 8 gram vet (waarvan 2 gram onverzadigd), een witte boter ham met filet americain levert 115 kilocalorieen en 2 gram vet (waarvan 1 gram onverzadigd). Als beleg past filet americain prima in een dieet met weinig kilocalorieen en koolhydraten. Ook is het geschikt voor mensen die geen gluten ver- dragen. Filet americain is rijk aan ijzer, vitamine B12 en eiwitten en heeft - voor een hartig brood- beleg - een relatief laag zoutgehalte. is filet nog een of twee dagen houdbaar. Maak een bakje dat tijdens een feestje een paar uur op tafel heeft gestaan, liever nog dezelfde avond op. VERSCHILLENDE SMAKEN Naast de klassieke filet americain zijn er nog twee smaakvarianten: bereid met pesto of op smaak gebracht met peper. Momenteel wordt HOUDBAARHE1D Rauw vlees is een bac- teriegevoelig product. Daarom wordt filet americain niet meer zoals vroeger in de winkel vers bereid. Het wordt tegenwoordig in de fabriek onder zeer hygienische omstandigheden en met de strengste controle op de grondstoffen geproduceerd. Bovendien wordt het in afgesloten bakjes onder beschermde atmosfeer voorver- pakt, waardoor de filet bij aflevering in de winkel langer houdbaar is. Zoals voor alle rauwe vleespro- ducten geldt: plaats het bakje filet americain na aankoop zo snel mogelijk thuis in de koelkast en ge- bruik op warme dagen een koeltas bij het boodschappen doen. Op de verpakking staat de uiterste houd- baarheidsdatum vermeld. Na opening gewerkt aan een aantal nieuwe, telkens tijde- lijk verkrijgbare filetvarianten, die inspelen op smaaktrends of het seizoen. Bovendien zijn er binnenkort twee soorten AH Excellent Filet americain verkrijgbaar, met een wat luxere samenstelling. De mayonaisesaus is bij beide bereid met olijfolie. De Toscaanse variant is verrijkt met tapenade en gegarneerd met olijfjes, in de Parmezaanse filet americain is de naam zegt het al - Parmezaanse kaas verwerkt. Filet americain naturel is in drie formaten verkrijg baar: een bakje van 80 gram of ±150 gram en een voordeelverpakking van 250 gram.

Allerhande | 2006 | | pagina 144