r iL 'Kleine witlofjes kun je in hun geheel niets moeilijks aan!' I De liefde voor koken heeff Niven Kunz niet van een vreemde. Vader Arthur is nu eigenaar en gastheer van restau rant 't Raethuys in het Westlandse Wateringen, maar roerde er eerst zelf in de pannen. lAls kind was ik eigenlijk meer bezig met tennis,' vertelt Niven. 'Serieuze interesse in koken kreeg ik pas toen ik het eerste kookboek las van Jonnie Boer, chef- kok van De Librije in Zwolle. Dat ze daar alles zelf maken en koken met producten uit de natuur, dat vond ik echt gaaf! Ik ben op de bonne- fooi naar Zwolle gegaan om meneer Boer te vragen of ik een week stage mocht komen lopen.' Collega-kok Arjan Bisschop, die destijds ook bij De Librije werkte, grinnikt: 'Ik zie hem nog staan bij de deur. Zo'n broekie van achttien, met een blauwe sloof om.' KUNZ SENIOR Een week De Librije werd al met al twee jaar. Tussentijds werkte Niven, net als Arjan vroeger, nog bij twee- sterrenrestaurant De Bokkendoorns in Overveen. Arjan: 'We hebben dus dezelfde kookachtergrond, dat werkt prettig'. Twee jaar geleden vroeg Kunz senior zijn zoon zijn plaats in de keuken in te nemen. 'Ik had hem zien werken bij die top- zaken en vond het z6 prachtig wat de jongens daar maakten!' Niven nam Arjan mee en met nog twee jonge koks, Rick en Nick, zetten ze het menu van't Raethuys compleet op zijn kop. De invloed van hun leermeesters is duidelijk herken- baar. Niven: 'We proberen hier ook alles zelf te maken. Ik heb nog geen eigen kookstijl, daar ben ik veel te jongvoor. Niven: 'Wegebruiken hier alleen het binnenste van de witlof, dat is tegen- woordig helemaal niet bitter meer, maar kleine witlofjes kun je ook in hun geheel frituren. Niets moeilijks aan: je bestrooit gare, goed uitgelekte witlofjes met zout en peper en haalt ze achter- eenvolgens door wat bloem. losgeklopt eiwit en (in de keukenmachine) tot heel fijn kruim gemalen witbrood. Zo krijg je een dun paneerlaagje. Dan de witlofjes een voor een in hete frituur- olie laten glijden en goudbruin bakken. Niet vergeten er opnieuw wat peper en zout over te strooien. Serveer ze met wat sinaasappelrasp erover als amuse of geef ze als bijgerecht bij gebak- ken (wild)biefstuk. Je kunt er zelfs een spannend vegetarisch hoofdgerecht van maken als je de kern uit de witlof jes snijdt en voor het paneren de holtes opvult met een mengsel van aardappel- puree en munster of geitenkaas.' AllerHande 2 2006 129

Allerhande | 2006 | | pagina 129