'A PASSIE VOOR KOKEN PERSOONLIJK Restaurant A Tavola staat bekend als een van de lekkerste Italiaanse adresjes in Amsterdam. Voor AllerHande bereidde kok Gerardo Mazziotta drie eenvoudige, temperamentvolle winterpasta's. Zo tover je in 30 minuten Italiaanse passie op tafel! s de basis maar s Is de basis niet goed is, wordt het nooit wat. A1 doe je nog zo je best.' Eerlijk en eenvoudig, zo luidt het motto van Ge rardo Mazziotta. 'Bovendien is het heel belang- rijk dat ik alles wat ik voor mijn gasten maak, zelf ook lekker vind.' Gerardo Mazziotta is kok en eigenaar van restaurant A Tavola ('Aan tafel'). Een relatief klein restaurant, maar met een grote schare vaste klanten. Zeven jaar geleden opende Mazziotta zijn deuren in Amsterdam. SIMPELE BASIS De basis moet goed zijn - maar wat is dan pre- cies de basis van Mazziotta's heerlijke gerechten? 'Hopelijk stel ik niemand teleur als ik zeg dat het slechts gaat om olijfolie, knoflook en peper. Nou vooruit, nog wat rozemarijn en verse peterselie. Maar meer is het toch echt niet.' Eerlijk en eenvoudig, en dat geldt ook voor de rest van de bereiding. Gerardo Mazziotta maakt dan ook zo min mogelijk sauzen. 'Omdat je daarmee de smaak van het vlees, de vis of de groente tekort doet. Zelfs de frieten serveer ik zonder mayonaise.' Naast eerlijkheid en eenvoud heeft Mazziotta nog een troef: versheid. 'Tegen- woordig zijn de meeste Italiaanse producten in Nederland te koop. Omdat ik alles elke dag vers in huis haal, heb ik nooit veel eten in voorraad.' DRIE KEER PASTA Voor AllerHande heeft de Italiaanse kok drie hartverwarmende pastas bereid. Mazziotta draagt zijn eerste schotel de keuken uit: een klassieke spaghetti carbonara met ei, room en spekjes. 'De true is de hete pasta op het laatste moment goed door de saus te mengen. Dan stolt het ei en is ieder sliertje bedekt met de romige saus.' De tweede pasta, met zalm, is lekker romig. Tot slot komt een winterse pasta met broccoli en saucijsjes op tafel. 'Pasta Genovese noemen de Italianen deze,' zegt Mazziotta. Hij vervolgt enthousiast: 'Wist je dat broccoli oorspronkelijk uit Italie komt?' De drie pastas van Gerardo Mazziotta voor AllerHande zijn niet alleen eerlijk, eenvoudig en vers, ze zijn ook nog eens binnen 30 minuten klaar. 'Maar,' maant de kok, 'neem wel de tijd om ze samen te eten. Dat is leuker voor iedereen. Ze- ker voor wie in de keuken zijn best heeft gedaan!' Naam: Gerardo Mazziotta Leeftijd: 39 jaar Restaurant: A Tavola, Amsterdam Telefoonnummer: (020) 625 49 94 Favoriete ingredienten: olijfolie, knoflook en rozemarijn 112 AllerHande 1 2006

Allerhande | 2006 | | pagina 112