I m 7 budgettips voor gezinnen met kinderen Jong geleerd, oud gedaan Beleg een pizza met restjes Eet lekker op tijd Creatief met brood •s Slim besparen Met stip bovenaan: neem, als het even kan, jonge kinderen niet mee naar de supermarkt. Dat scheelt heel wat ongewenste producten op de kassaband. Voor oudere kinderen is het juist goed om mee te gaan of zelfstandig boodschap- pen te doen. Niet met de pinpas van hun ouders, maar met gepast geld. Je kunt niet jong genoeg leren wat een halfje brood en een liter melk kosten. Controleer geregeld de houdbaar- heidsdata van producten in de koelkast en voorraadkast. Maak de producten tijdig op. Zelf een pizza maken is de ideale manier om restanten te verwerken. Laat de kinderen zelf een bodem rollen van kant-en-klaar pizzadeeg en leg alles erop wat 'op' moet: vleeswaren, het laatste stukje kaas, die ene tomaat, zelfs een ei. Zet op een vast tijdstip en niet te laat de avondmaaltijd op tafel. Wie lekkere trek heeft rond de klok van vijven, weet dan dat hij al bijna aan tafel kan. Niet alleen bespaart het luxesnacks als nootjes, chips en toastjes, ook is het veel gezonder, vooral voor kinderen. Verwerk oud brood op een crea- tieve manier. Uit onderzoek door het budgetinstituut Nibud blijkt dat wij veel brood weggooien: zonde. Bewaar brood altijd op een geventileerde plek, dat voorkomt schimmelen. Is brood drie dagen oud en begint het droog te worden? Maak er croutons van, bak een wentelteefje of maak een panpizza. Kinderen zijn doorgaans gek op broodgerechten. 100 AllerHande 1 2006

Allerhande | 2006 | | pagina 100