'Bijzonder Snef snel&si impel ROMIG EN GEZOND Avocadosalade met walnoten en framboos Avocado met tonijncarpaccio In dit gerecht is een feestproduct van AH Excellent gebruikt Van alle vruchten bevat de avocado het meeste vet, soms wel 30%. Dat maakt hem niet alleen romig, maar ook gezond. Het zijn namelijk vooral de goede, on- verzadigde vetten en vetzuren, die ook in olijfolie zitten en in vette vis. Deze helpen beschermen tegen bijvoorbeeld hartziek- ten. De avocado zit ook vol vitamine A en E; vitamines die goed zijn voor de huid. In sommige landen wordt de vruchtgroente daarom zelfs als gezichtsmasker gebruikt. Zijn fijne, romige smaak en structuur maken de avocado zeer geschikt voor feestelijke (voor)gerechten. De twee be- kendste soorten zijn de gladde groene, peervor- mige Fuerte en de wat kleinere en rondere Hass, met donkere, bobbelige schil. Bij Albert Heijn vindt u de Hass-avocado in het assortment, die algemeen bekendstaat als de lekkerste en de romigste. De avocado komt oorspronkelijk uit Midden- en Zuid-Amerika, waar hij al meer dan zevendui- zend jaar wordt verbouwd. Tegenwoordig vind je hem in zo'n beetje alle warme continenten. De avocado's bij Albert Heijn zijn er deze winter in drie varianten. De eetrijpe Hass avocado kan, zoals de naam al aanduidt, op de dag van aankoop al worden gegeten. De houdbaarheids- datum staat op de verpakking. De 'gewone' Hass- avocado kan nog een dag of vijf op de ffuitschaal blijven liggen. Hij is na een a twee dagen rijp. Dat is te voelen door bij de punt zachtjes op de schil te drukken. Als de avocado meegeeft, is hij lekker om te eten. Dan is er ten slotte de biologi- sche variant. Eveneens nog even houdbaar, maar na een dag al rijp genoeg om in een gerecht te verwerken. ZIE PAGINA 83 ZIE PAGINA 83 AllerHande 13 2005 81

Allerhande | 2005 | | pagina 81