xtrafeestefijH worcft fet (finer met een aparte wijn Sjj efliegangi brokkelkaas met port Lekker nagenieten met een glaasje port met Hollandse kaas. Bijvoorbeeld deze pittige overjarige brokkelkaas (twee jaar gerijpt, Feestproduct van AH Excellent) en een romige ruby port, zoals de Warre's Warrior. WIJN BIJ HET DINER In dit gereTht is een feestproduct van AH Excellent gebruikt Bij elke gang een bijpassende wijn? Zorg dan voor een mooie opbouw en dat de wijnen goed aansluiten bij de gerechten. Hier enkele suggesties. Bij de garnalensalade smaakt een Leopard's Leap Lookout White heel lekker. Het is een fruitige, zachte en milde wijn die perfect past bij de frisse smaken van de yoghurt en komkommer in het voorgerecht. Het tweede voorgerecht is een bieten- soep, en voor soep geldt dat u daar geen aparte wijn bij hoeft te serveren. De varkensrollade met cranberrysaus kan goed een krachtige, donkerrode wijn met zachte structuur hebben. Zoals wijn van de syrahdruif (shiraz). Een Australische Shiraz, bijvoorbeeld de Lindemans Shiraz Reserve, is heerlijk vol. Hij heeft het verleide- lijke zoetje van rijpe bosvruchten en het kruidige van het eikenhouten vat waarin hij heeft gerijpt. Liever iets lichters? Kies dan een Cotes du Rhone Villages Met een fluweel- zachte Cordier Sauternes wordt de bosvruchtenbavarois gegarandeerd een feestelijke finale. Leopard's Leap The Lookout White droog zacht fruitig 4.99 Lindemans Shiraz Reserve sappig fruitig vol zacht krachtig €7.99 Cotes du Rhone Villages sappig fruitig mild soepel vol zacht 4.49 Cordier Sauternes zoet zacht fruitig vol rond 9.49 30 AllerHande 13 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 30