mm keukentouw deglazen op tafel zetten? juistetafelschikkmg? Speciaal voor de Feestdagen? vegetarier is. Ook een vraag? Stel hem via www.ah.nl/allerhande. In kerstre- cepten zie ik nogal eens staan. Wat is dit voor soort touw? In welke volgorde moet ik Zijn er regels voor een Wat zijn de producten van AH Excsll©nt Ik kryg met kerst lemand te eten die Hoe kan ik het beste mijn menu plannen? Keukentouw is een stevige draad van katoen, bedoeld om bijvoor- beeld rollades, kip en kalkoen mee op te binden. Het touw kan worden meegebakken of -gebraden. Hebt u geen speciaal keukentouw in huis? Dan kunt u het eventueel vervangen door gewoon stevig wit garen van ka toen. Gebruik in elk geval geen geverfd of synthetisch garen, dit kan schadelijke stoffen afgeven. Bij een uitgebreid diner staan er drie glazen rechts boven het bord. Het kleinste wijnglas staat meestal links van de andere twee, deze is voor de witte wijn. Het middelste wijnglas is voor de rode wijn. Dit glas is breder en groter dan het glas voor de witte wijn, omdat een rode wijn moet ademen. Het grootste glas (dit kan ook een gewoon glas zijn) is voor water en staat meestal helemaal rechts, of eventueel achter de twee wijnglazen. Bij een kerstdiner met veel mensen is het handig om van tevoren na te denken over wie waar komt te zitten en om naamkaartjes op of naast de borden te zetten. Zo voorkomt u het stuntelige gezoek naar een plek. Er zijn geen vaste regels voor een tafelschikking, maar meestal zet men 'stel- len' niet naast elkaar. Een veel voorkomende combinatie is man-vrouw- man-vrouw. Eten er kinderen mee? Dan is het handig als zij in de buurt van een van de ouders zitten. Tussen twee gangen kunt u eventueel de schikking veranderen. Deze producten, die op de receptenpagina's worden aangeduid als Feestproduct van AH Excellent, zijn bijzondere artikelen die speciaal zijn ontwikkeld voor de feestdagen en slechts drie weken verkrijgbaar zijn. Om het u makkelijk te maken heeft Albert Heijn dit jaar zo'n negentig speciale kerstproduc- ten geselecteerd. Verfijnde artikelen die de vergelijking met zelfgemaakt glansrijk doorstaan en in een mum van tijd klaar zijn. Met deze AH Excellent kerstproducten zet u bin- nen een halfuur een perfect kerstdiner op tafel. Er is voor elk wat wils, voor alle eet- en snoepmomenten. Zo zijn er verschillende kerstdesserfs, kerstpates voor fijnproevers, vis- en vleesproducten voor Het gemakkelijkst is het om het voorge- recht, het tussenge- recht (bijvoor- beeld soep), en eventueel de sauzen voor iedereen vegetarisch te houden. Voor de vegetarier zou u dan het hoofdgerecht apart kunnen klaarmaken. in de oven, overheer- lijke bonbons en luxe kerstkoekjes. Kortom, te veel om op te noemen. De producten zijn te herkennen aan het feestelijke paars-zilveren logo. In deze AllerHande vindt u een gids met alle producten van AH Excellent Speciaal voor de feestdagen. AllerHande 13 2005 151

Allerhande | 2005 | | pagina 151