We zijn trots op de kikker op onze sticker! (Advertentie) Op de sticker van onze bananen vindt u vanaf nu een kleine kikker. Een kikkertje dat ontzet- tend belangrijk is voor het welzijn van de natuur, de mens en ons milieu. De kikker is het symbool van de Rainforest Alliance, een onafhankelijke non- gouvernementele organisatie die strijdt voor het behoud van het regenwoud. Het heeft maar liefst 12 jaar gekost om aan de meer dan 200 eisen van de Rainforest Alliance te voldoen. Maar nu is het zover. Chiquita is officieel gecertificeerd en daar zijn we erg trots op. Als een van 's werelds grootste bananenproducenten vinden wij het belang rijk onze verantwoor- delijkheid te nemen. Verantwoordelijkheid voor het milieu, maar ook voor de mensen die werken op onze plantages. Daarom hebben wij al onze 115 plantages een voor een aangepast, zodat zij voldoen aan de strenge milieu- en sociale stan- daarden van de Rainforest Alliance. Bij al onze plantages zijn waterzuiverings- installaties aangebracht en worden materialen gerecycled. We hebben bijna 800.000 bomen geplant als natuurlijke buffer tussen onze plantages en nabijgelegen wegen, huizen en rivieren. We zijn met veel projecten gestart om het regenwoud te beschermen. Zo leven er nu in het, mede door Chiquita beschermde, Nogal Nature Reserve ongeveer 150 plantsoorten en 122 dier- soorten. Van tropische orchideeen en bont- gekleurde vogels tot boa constrictors. En natuurlijk heel veel kikkers! En we gaan verder. Een deel van alle Chiquita bananen wordt ge- produceerd door on afhankelijke bananen- boeren. In nauwe samenwerking met Chiquita en de Rainforest Alliance zijn ook zij nu hard aan het werk om een beter evenwicht te bereiken tussen milieu en productie. Want 'Growing a better banana' kan alleen met respect voor de natuur en voor de mensen en dieren die ervan afhankelijk zijn. Chiquita. Growing a better banana. www.rainforest-alliance.org www.chiquitabananen.nl wjSjtp

Allerhande | 2005 | | pagina 110