I A'Nora, proeven!' roept Linda. Als Nora iets lekker vindt, vindt iedereen het lekker. i Nora roostert de hartjescroutons voor de bietjessoep. 'Keigoed he?' Linda blijft haar kookvriendinnen verbazen. boeken van hun ouders of surfen ze over het net; taco's, wraps, pasta, couscous of bami. 'Zolang het maar geen gerechten met aardappels, groenten en vlees zijn,' zegt Linda. 'Zulke maaltijden eet ik thuis al genoeg.' ZINGENDE KOKS Thuis schiUen de meeste meiden hoogstens eens een aardappeltje mee. Pas als ze met zijn vijven zijn, wordt koken leuk. Van de vriendin- nen kiest de een voor pakjes en potjes; de ander laat zijn fantasie meer de vrije loop. Hester, Maud, Linda en Nora vinden Lieke de beste kok. 'Zij kan heel goed in- gredienten bij elkaar verzinnen en weet precies welke smaken je moet toevoegen om een gerecht nog lekkerder te maken,' vindt Maud. Lieke prijst de experimenteerdrang van Maud. Samen maken ze vaak taarten en zingen ze in een band; Anouk, No Doubt, Ilse de Lange, dat soort artiesten. Ook de liedjes uit Walt Disneyfilms als De Kleine Zeemeermin, Aida en De Leeuwen- koning kennen ze uit hun hoofd. 'Hoor maar: Diep in de zee/Diep in de zee/Niemand hier kwelt ons/Niemand bestelt ons/Voor zijn diner.' Ineens staan ze allemaal te zingen en met hun heupen te draaien. LIEFDESGERECHT 'Het etentje' heeft altijd een thema. Voorgaande keren was dat bij- voorbeeld 'gala', 'lounge', 'geel', 'picknick' of 'zomer'. Deze avond is het 'roze en rood'. Het was Nora die daarvoor de aanzet gaf. Voor

Allerhande | 2005 | | pagina 93