Rond de 16 zijn ze. Ze kennen elkaar van school en kormen al drie jaar maandelijks bij elkaar. Om bij te kletsen en te koken. ledere keer rond een anderthema. AllerHande giebelde mee met de vijf Brabantse meiden tijdens een van hun etentjes. KOOKCLUB j h alsjeblieft, ze mogen Jt niet blijven plakken, die hartjes. Kom op hartjes, niet aan elkaar plakken.' Even ongedurig als opgewonden tuurt Maud in een grote pan, roert dan voorzichtig door het kokendhete water en kijkt opnieuw, nog altijd met een gespannen trekje rond haar mond. In de pan drijven tien hartjes. Maud heeft ze zelf gesne- den uit verse lasagnevellen. Naast haar aan het fornuis staat Lieke. Zij schijnt zich heel wat minder zorgen om haar gehaktsaus te maken. Aan de fraai gedekte tafel zitten de drie andere meiden aan een stuk door te giebelen. Maud is de enige die bloedserieus is. Ze haalt een pasta- hartje uit het water, proeft er een stukje van en draait vervolgens het vuur uit. Dan breekt ook op haar gezicht een lach door. 'Jongens, we kunnen zo eten.' DRUKKEAGENDA Hester, Lieke, Linda, Maud en Nora kennen elkaar uit de brugklas van het Strabrecht College in Geldrop en zijn sindsdien altijd vriendinnen gebleven. Drie jaar geleden kregen ze het idee een kookclub te begin- nen. Maud: 'Mijn ouders doen dat al jaren. Wij vonden dat ook leuk.' Nora: 'We wilden meer dan een avond bij elkaar zitten en drinken. Het eten is eigenlijk bijzaak, hoor. Het gaat vooral om de gezelligheid.' 'Het etentje' noemen ze hun avondje. Een naam heeft hun kookclub niet. Eens per maand proberen ze bij elkaar te komen, hoewel hun drukke agenda dat niet altijd toelaat. Er is altijd wel een feestje, vriendje of iets anders. Als ze afspreken, is dat op vrijdag- avond. Om een uur of acht, bij iemand thuis. Soms weten ze al ver van tevoren wat ze gaan koken. Een andere keer besluiten ze dat pas's ochtends op het schoolplein. Voor de inspiratie duiken ze in de kook- rtsvriendinnen 88 AllerHande 11 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 92