M StoowimateWaal Ml STOMEN IN DE MAGNETRON A- Koken G, Stomen V* - 4 O W: In de magnetronmaaltijden van 'AH Koken Stomen' komen de begrippen vers en kant-en-klaar verrassend samen. Het geheim zit in een speciaal ventieltje, een zeven jaar geleden door Albert Heijn geintroduceerd technologisch hoog- standje. Marit van Egmond, Senior Category Manager: 'Dat was destijds een culinaire revolutie. Nu zijn er meer stoomproducten te koop, maar het gepatenteerde stoomventiel biedt echt wat extra's. Bij stomen in de magnetron wordt binnen de verpakking een bijzonder hoge druk opgebouwd, waardoor een temperatuur van wel 120 °C haalbaar is. Dat verkort de bereidingstijd en zo gaan nog minder vitamines verloren. Ons stoomventiel zorgt voor een gelijkmatige verdeling van de druk, waardoor de maaltijd overal even goed verhit wordt en de verpakking niet openbarst. De stoomtijd en ingredienten zijn nauwkeurig op elkaar afgestemd. Bijzonder is verder dat het geen 'opwarm- gerechten' zijn, maar dat je in een paar minuten verse, rauwe ingredienten bereidt. Er is keuze uit zo'n twintig maaltijden, die elk minstens 150 gram rauwe groenten bevatten. Het seizoen en trends hebben invloed op de 'collectie'. De populaire stoommaaltijd met zalm, aardappel en broccoli staat echter al vanat de eerste dag op het menu en ook de kipsate is al jaren een topper. t Spaghetti kaassaus en groentP- Om met stomen te experimenteren hebt u geen speciaal keukengerei nodig. Improviseer! Hang een metalen zeef of vergiet boven kokend water en leg een goed afsluitende bolle deksel op de pan. Bevalt het, kies dan uit onderstaand 'stomerij'. Bamboe stoommandje In allerlei maten te koop bij toko's of met dimsum erin op de diepvriesaf- deling van Albert Heijn. Stapel er een aantal op elkaar en zet ze in een wok of op een passende pan. Mandjes met heet water afspoelen, zonder afwasmiddel. Stoombloem Uiterst praktisch uitklapbaar stoommandje van roestvrij staal. Kost weinig, past in de meeste pannen en neemt ingevou- wen nauwelijks plaats in het keukenkastje in. Wok met stoomrekje En met bijbehorend bolle deksel, anders gaat het niet. De te stomen ingredienten plaatst u op een bord of lage ovenschaal op het rekje in de wok. Stoominzet Een lage gaatjespan van roestvrij staal. Meegeleverd of los te koop bij vrijwel elke pannenset, maar ook in universeel formaat verkrijgbaar bij kookwinkels. Stoompan Twee- of driedelige pan van roestvrij staal, heel geschiktom een complete maaltijd in te bereiden. In de onderste pan gaat water (met rijst, pasta of noedels erin, handig!) of een stoofgerecht. De groenten gaan in de geper- foreerde bovenste pan(nen). Snelkookpan met stoommandje. Ouderwets maar slim, want stomen onder hoge druk gaat helemaal supersnel: de stoomtijd wordt wel tot de helft verkort. Elektrische stoomkoker Met bevetliging tegen droogkoken en een wekkertje: zo kan stomen niet meer mislukken. Vooral geschikt voor het stomen van complete maaltijden of verschil- lende soorten groenten tegelijk. Magnetron Ook in een magnetron kunt u stomen; de garingstijd is nog korter dan boven hete waterdamp. Een aantal panklare groenten uit het assortiment van Albert Heijn kan zo in hun zakje de magnetron in; broccoliroosjes bijvoorbeeld. Bekijk ook het stoomassortiment in de diepvries eens. AllerHande 11 2005 83

Allerhande | 2005 | | pagina 87