Wi LUXE PATES Eerlijke wijnen PAN I NO! WINKELMOMENT AMSTERDAM Nieuwe producten, actuele informatie en boodschappers aan het woord m Willem (54): 'Ik koop tweemaal in de week een kant-en-klare maaltijd van Albert Heijn en dat is standaard de nasi en de bami. Satesaus erbij, gebakken eitje en een koud biertje, heerlijk. Ik ben alleen- staand en ik heb geen zin om elke dag voor mezelf te koken. Mijn zuster kookt een keer in de week voor me en de rest van de dagen kook ik meestal zelf. De andere kant-en-klare maaltijden heb ik nog nooit geprobeerd. Dat zijn allerlei stamppotten en die maak ik meestal zelf. Ik houd het bij mijn nasi en bami.' houten schaaltjes. bordje, mes (C). bord, schaaltjes, glazen (I), wijnglazen (F). AllerHande 11 2005 19 Voor echte fijnproevers: noten- en knoflookpate. De notenpate is een fijne pate met stukjes noten, de knoflookpate is een grove pate die is afgewerkt met een laagje knoflook- vlokken. Deze pates zijn natuurlijk heerlijk op toast of op de boterham, maar ook niet te versmaden op geroosterd krentenbrood. E Ze zijn Zuid-Afrikaans, ze zijn om zomaar van te genieten en om aan tafel te schenken, en ze zijn goed voor mens en milieu. De twee Thandi-wijnen zijn namelijk Max Havelaar/Fair Trade-wijnen. Dat keurmerk garandeert dat de mensen die de druiven verbouwen en de wijn maken daarvoor een eerlijke beloning krijgen. Max Havelaar/Fair Trade stelt boeren en plantagewerkers in ontwikkelingslanden in staat zelf aan een betere toekomst voor hun gezin en gemeenschap te werken. Dat aandacht voor mens en milieu ook gunstig is voor de kwaliteit van de wijn proef je in de Thandi-wijnen. De Sauvignon Blanc/ Semillon is een droge, frisse witte wijn met een sappige, fruitige smaak. Lekker als aperitief en bij bijvoorbeeld zalm. De fruitige, kruidige rode wijn is vol genoeg voor bij stoofschotels met (varkens)vlees en een aanrader als zachte avondwijn, bij een kaasje. -Mil I Thandi Sauvignon Blanc/Semillon, €4.99 droog, zacht fruitig Thandi Cabernet Sauvignon/Merlot, 4.99 sappig fruitig - kruidig zacht Met Koopmans Mix voor hartige Panino en een paar verse ingredienten maakt u van uw lunch, brunch, barbecue of borrel een mediterraan feest. Paninomix is er in vier varianten: Italiaanse Salami/ Tomaat, Italiaanse Ham/ Knoflook, Toscaanse Olijf/ Tomaat en Mediterrane Feta/ Tomaat. Het deeg hoeft niet te rijzen en u heeft dus in een mum van tijd een heerlijk hartig mediterraan broodje uit de oven. Doosje 2 zakjes, 1.99. S -t 7 m.

Allerhande | 2005 | | pagina 23