Ook een vraag? Stel hem via www.ah.nl/allerhande. Overgebleven eieren verwerk ik de volgende dag vaak in een salade. Hoe lang kan ik gekookte eieren eigenlijk bewaren? Ik ben dol op avocado's Hoe kan ik zien of ze rijp zijn? Onze zoon heeft een sojabonen- allergie. In AllerHande staan vaak recepten met ketjap of vissaus. Zijn die te vervangen door andere ingredienten? Hoe komt het dat brood van de bakker langer zacht blijft dan zelf- gebakken brood Mijn aangebroken jam beschimmelt snel. Hoe lang is jam eigenlijk houdbaar VRAAG Hardgekookte eieren kunt u in de koelkast nog 2 a 3 dagen bewaren, gepeld en in een bakje koud water. Pel ze meteen na het koken, anders gaan de eieren onaangenaam ruiken. Het is aan te raden om het water elke dag te verversen. Als u de schil van een avocado zacht indrukt en de avocado geeft een beetje mee, dan is de vrucht rijp. Een avocado is het beste bij kamer- temperatuur te bewaren. Het vruchtvlees wordt in de koelkast namelijk zwart. Een onrijpe avocado rijpt sneller als u'm met een banaan in een zakje stopt. Albert Heijn verkoopt ook eetrijpe avocado's zodat u de vrucht direct kunt eten. Per 2 stuks verpakt op de AGF-afdeling. Bloem, water, gist en zout zijn de basisbestand- delen van brood. Een bakker voegt een aantal hulpstoffen toe, zoals suikers en vetten om het brood luchtiger en zachter te maken. Daarnaast is het kneedproces vaak intensiever en het rijsproces langer, wat de versheid ten goede komt. AH Broodbakmixen voor thuis kunnen de bakkerskwaliteit (bijna) evenaren. Als de verpakking eenmaal is geopend, is de jam enkele weken houdbaar in de koel kast. Hij blijft nog langer goed als u telkens een schoon lepeltje gebruikt om de jam uit het potje te halen. Gebruik Never niet het mes waarmee u net uw brood hebt besmeerd. Door de aanhangende broodkruimels of boter kan de jam sneller bederven. Ketjap is gemaakt van soja en past met in een sojavrij dieet. Wilt u een gerecht toch een hartige smaak geven, gebruik dan zout, bouillon of Maggi. Ketjap manis (zoete sojasaus) kunt u vervangen door wat zout en honing of gembersiroop. Vissaus van Albert Heijn bevat geen soja. Bij het Voedingscentrum kunt u een lijst aanvragen met merkartikelen waarin geen soja zit. Kijk op www.voedinqscentrumnl AllerHande 10

Allerhande | 2005 | | pagina 163