ranse kazen genieten van guile smaak m (Advertentie) Kaasplanktips Kaas oI+ Frankrijk Probeer eens! y~——w_ -• I Frankrijk is het land van de duizend kazen. Van mild tot zeer pittig biedt Franse kaas een keur aan heerlijke varieteiten. Ideaal als verantwoorde snack of een smakelijke traktatie. Maar ook als ingredient voor een pastasaus of in een salade, belegd op een broodje of in een vegetarische schotel. Het lekkerst zijn Franse kazen eigenlijk 'au naturel': uit het vuistje of op een kaasplankje met knapperig brood. Kortom: voor ieder moment van de dag is er een passende smakelijke Franse kaas. Voedzaam en minder vet Franse kazen zijn minder vet dan men vaak denkt. Ze bevatten meestal meer vocht en hebben per saldo minder vet dan de 'hardere' kazen zoals bijvoorbeeld Comte, Goudse kaas en Cheddar. Wie op zeker wil gaan, kan kiezen uit een reeks aan 'light-variaties': net zoveel smaak en minder calorieen! De voedingswaarde van een stuk kaas is vrijvvel gelijk aan een glas melk. Kaas bevat onmisbare calcium, protei'nen, vitaminen en mineralen. Gecombineerd met fruit en groente heb je in een ommezien een verantwoorde maaltijd op tafel. Respect voor traditie Net als wijn hebben een aantal traditionele Franse kazen een kwaliteitskeurmerk: Appellation d'Origine Controlee' (AOC). Deze kazen zijn gegarandeerd geproduceerd in de oorspronkelijke regio en met respect voor authentieke productiemethoden die al generaties lang zijn doorgegeven. Bewaar m koel en eet m 'zwoel' Bewaar Franse kaas koel, donker en goed geventileerd. Voorkom uitdrogen: wikkel de kaas losjes in. Geef de kaas een uur om op temperatuur te komen voor maximale smaak en aroma. Bon appetit! Kijk op www.fiansekaas.nl voor lekkere recepten en meer informatie. Een basis-kaasplank bestaat uit de kleuren van de Franse vlag: - 1 wine korstkaas - 1 rode of gewassen korstkaas - 1 blauwaderkaas Varieer met bijvoorbeeld: - een harde kaas en/ot - een geitenkaasjc Proeftip: bouw op van mild naar pittig! f Bretonse Brie Pays, bereid uit voile melk waarbij de voile smaak bewaard is gebleven. Hoe rijper, hoe lekkerder!

Allerhande | 2005 | | pagina 141