Nadat de groenten zijn geoogst, worden met kleine vormpjes eerst letters voor de soep gemaakt. een plant om de aardappels uit de grond te krijgen. Dat gaat een stuk moeilijker dan bij de wortels. De hulp van Robin en Rowen is dan ook erg welkom. Robin heeft een aardappel gevonden met veel bob- bels. 'Dat zijn allemaal knoppen,' vertelt Klaas. 'Als je de aardappel weer in de grond stopt, komen daar volgend jaar nieuwe plantjes uit.' DE KEUKEN IN Van al dat werken op het land krijg je trek. Bepakt met wortels, selderij en aardappels komen de vier aan bij kok Bart. Eerst even de handen wassen en dan samen met hem de keuken in om soep te maken. Bart is ondertussen alvast begonnen met het maken van de bouillon, de basis van de soep. Hij heeft kipfilet met een klein beetje zout in een pan met water gedaan en hij laat dit koken tot de kip helemaal gaar is. Nu hoeft er alleen nog maar groente bij om het extra lekker te maken. Volgens Robin en Sebas maakt hun moeder heel lekkere soep. Robin vindt het leuk om haar daarbij te helpen, Sebas houdt meer van het opeten. Dit keer mogen ze allevier meehelpen, want kok Bart heeft voor ieder een taak in petto. 'We beginnen met het maken van letters voor in de soep.' Bart snijdt plakjes van de aardap pels en wortels, zodat de kinderen de lettervormpjes erin kunnen drukken. Lionel drukt zo hard als hij kan de letter L uit de wortel. 'Straks kunnen jullie je eigen naam uit de soep vissen,' zegt Bart. Als er flink wat letters klaar zijn, kunnen ze de pan in bij de bouil lon. Nu moet de bleekselderij worden gesneden. Dat is een mooie taak voor de meiden, vindt Bart. Voor Sebas en Lionel heeft hij iets anders bedacht. Zij mogen de gare kipfilet met hun handen in flinters verdelen. Dat vinden ze een leuk klusje. SMULLEN MAAR De kip wordt aan de bouillon met groenten toegevoegd en nu is de soep klaar. 'Ik vond het op het land het allerleukst', zegt Robin. Sebas en Rowen kiezen het keukenwerk. Volgens Lionel was het allemaal even spannend. De letters worden allemaal uit de soep gevist en opge- geten. Allevier smullen ze ervan. Rowen besluit dat ze erg lekker hebben gekookt! AllerHande 10 2005 131

Allerhande | 2005 | | pagina 131