Peters wokgeheinv 'Een gerecht krijgt veel meer smaak als je de groenten en het vlees apart roerbakt.' Roergebakken kip met citroenrijst en kokossaus ROERGEBAKKEN KIP A l_A ANNEMIEK 'Ajam Paniki,' luidt de toverspreuk van Anne- miek. 'Met zo'n bakje kant-en-klare kruidenmix van Conimex. En natuurlijk wat rijst en kroe- poek.' Annemiek eet het meestal met iets kouds erbij, zoals salade, fruit of komkommer. PETERS VERSIE Als de wok op het fornuis verschijnt, verklapt Peter meteen een van zijn grootste wokgehei- men. 'Je moet niet alles tegelijk in de pan gooien en vervolgens roerend gaarmaken. Je krijgt veel meer smaak als je vlees en groenten apart bakt, waarbij de wok telkens schoongemaakt wordt, zodat de smaken gescheiden blijven.' Een ander geheim betreft het snijden van groen ten. 'Neem een flink koksmes en een grote plank zodat het mes optimaal gebruikt kan worden.' Aarzelend laat Annemiek het enorme mes langs haar knokkels glijden, maar al gauw heeft ze de smaak te pakken en bekijkt ze vol trots het mes- scherpe resultaat: alles is mooi en gelijkmatig ge- sneden. 'Tjonge, wat is dit lekker werken. Ik zou nog wel veel meer groenten willen snijden. Het is zo simpel,' merkt Annemiek op. Vervolgens leert ze hoe je simpel een smakelijk sausje kunt maken op basis van kokosmelk. Als even later Annemiek, Ilse en Caroline in hetzelfde bord staan te prikken, is het bewijs geleverd. Ook de derde keukenprinses is geboren. A Een scherp koksmes en een goede grote snijplank; onmisbaar in de keuken. Op advies van Peter bereidt Annemiek de groenten apart van het vlees. AllerHande 9 2005 79

Allerhande | 2005 | | pagina 79