GEMENGDE SALADE A LA ILSE PETERS VERSIE Salade met zelfge knoflookcroutons en citroendressing Use maakt thuis regelmatig een eenvoudige, voedzame salade. 'Heel simpel, op basis van kropsla of ijsbergsla. Die kleed ik aan met wat tomaatjes, komkommer, ei en paprika, en dan voeg ik er nog wat pijnboompitjes en croutons aan toe uit een zakje,' aldus Ilse. Ze doet alles in een grote kom, husselt het door elkaar en maakt het af met kant-en-klare dressing uit een flesje. 'Ideaal! Makkelijk, snel en gezond.' Een praktisch recept, vindt Peter, maar Ilse laat enkele mooie kansen liggen. 'Kies eens voor een ander soort sla,' oppert hij. 'Bijvoorbeeld romaine sla. De iets afwijkende pittige smaak en grillige vorm werken heel verrassend.' Dressing uit een flesje vindt Peter voor nu te makkelijk. 'Het is zoveel aardiger zelf een dres sing te maken. Daarmee maak je de smaak direct een stuk persoonlijker.' Ilse protesteert, want ze ziet op tegen zoveel gedoe. Maar de weinige ingredienten blijken heel snel gemengd. 'Boven- dien', zegt Peter, 'kun je deze dressing zonder problemen vooruit maken en een paar weken in de koelkast bewaren.' Hij blijkt nog een troef in handen te hebben: de croutons tovert hij niet te voorschijn uit een zakje, maar laat hij door Ilse zelf maken. Heel simpel, van stukjes oud brood met olijfolie extra vierge. Als de eerste lekkere geuren uit de oven komen, begint iedereen trek te krijgen. 'Wow, wat ruikt dat zalig!' roept An- nemiek. Ook Ilse is onder de indruk van haar eigen kookkunsten. 'Echt, ik wist niet dat zo'n simpel trucje zo fantastisch kon werken!' Peter heeft zijn eerste punt gescoord. Maar als Ilse de salade in de kom kiepert, kan hij het niet nalaten nog even in te grijpen. 'Je moet het - net als een bloemstukje - een beetje opmaken. Het oog wil tenslotte ook wat!' En zo werd Ilse de eerste keukenprinses. ZIE PAGINA 81 M AMet wat stukjes oud brood en olijfolie maak je in een handomdraai zelf de croutons voor in de salade. AllerHande 9 2005 77

Allerhande | 2005 | | pagina 77