De enige echte omelet Stap 1 Breek voor een omelet voor 1 persoon 3 eieren (M) boven een kom en klop deze met een vork los. Klop nlet te lang; het mengsel mag nog wat 'vlok- kerig' ogen. Maal een beetje zwarte peper erboven en roer het door het el Stap 2 Smelt 1 el ongezouten roomboter in een kleine koekenpan (18-20 cm door- snede) op matig vuur. Draal de pan even rond, zodat bodem en rand zljn ingevet. De boter mag niet bruin worden. Stap 3 Schenk het eimengsel in de pan. Til de pan schuin open draai'm rond, zodat het ei gelijkmatig over de bodem van de pan uitloopt. Zet de pan ongeveer 15 seconden op het vuur terug zodat het ei iets stolt. Stap 4 Houd de pan wat schuin en schuif het gestolde ei en vanaf de rand met een spatel of houten vork naar het midden. Til de eimassa hierbij iets op, zodat het nog niet gestolde deel van het ei over de bodem van de pan kan uitvloeien. Stap 5 Zet het vuur laag en bak de omelet zachtjes verder, tot de onderkant lichtbruin begint te kleuren en de eimassa bijna is gestold (bovenkant moet nog wat vochtig blijven). Stap 6 Voor een tot rol gevouwen omelet: Vouw met een spatel de zijkant van de omelet naar het midden van de pan en klap hem nog twee keer dubbel. Laat de omeletrol op een warm bord glijden. Voor een open omelet: Zet het uit, maar laat de pan nog even op de pit staan. Laat de omelet op een warm bord glijden en vouw de omelet eventueel 1 keer dub bel. Bestrooien hem met zout en serveer direct. 70 AllerHande 9 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 70