r GROENTEN OVER? HELE MAALTIJD UIT DE OVEN Welke groenten zijn geschikt om te roosteren? KNOFLOOK ROOSTEREN Variatietips Bedruppel groenten na het roosteren met balsamico- azijn of citroensap. Schep wat kleine zwarte olijven door geroosterde mediterrane groenten. Omwikkel wortel, prei of knolselderij eens met plakjes rauwe ham of spek. Rasp grove parmezaanse kaas of grana padano over gare groenten. Rooster de laatste paar minuten wat pijnboompitten of amandelschaafsel mee. Bestrooi groenten met een handvol verse, fijngehakte tuinkruiden of in stukjes gescheurde basilicum. Schuif royale porties de oven in, want van geroosterde groenten heb je eigenlijk nooit te veel. De overgebleven groenten zijn goed afgesloten nog enkele dagen houdbaar in de koelkast. Heerlijk op toast, op een broodje met geitenkaas of mozzarella, als extraatje op een pizza, grof gesneden door de pasta of door kant-en-klare soep... Terwijl de groenten gaar wor- den, kunnen ook kip- of visfilets geroosterd worden. Handig! En als u een richel lager ook een bakplaat vol aardappels de oven inschuift, maakt u echt zonder moeite een complete maaltijd klaar. Het is alleen even opletten met de timing. Kip- en visfi lets kunnen rauw de oven in; marineer ze eventueel eerst voor extra smaak. Of vet ze in met olijfolie met een smaakje (zoals citroen, knoflook of rozemarijn). Bestrooi beide kanten met zout en peper. Leg de filets boven op de groenten als deze bijna gaar zijn. Leg er ook wat parten citroen naast. Afhankelijk van de dikte zijn vis- en kipfilets in 10-15 minuten gaar. Knijp er aan tafel wat van de geroosterde citroen boven uit. dunne repen venkel bleekselderijstengels, in kleine stukken in de lengte gehalveerde, voorgekookte bospeen stukken voorgekookte prei in repen of grove stukken gesneden gele of rode paprika gehalveerde tomaten, met snijvlak naar boven in stukken gesneden courgette met zout bestrooide en drooggedepte stukken aubergine groene aspergetips in parten gesneden rode ui grof gesneden oesterzwammen en gehalveerde champignons staafjes knolselderij Snippers knoflook verbranden snel in de oven, wat een wat bittere smaak geeft. Knoflook in de schil roosteren (=pof- fen) geeft een beter resultaat. Neem gehalveerde bollen of losse ongepelde teentjes, vet ze in met olie en leg ze bij kip of groenten in de braadslede. Als de teentjes zacht zijn, kunt u de knoflookpuree er zo met uw vingers uitknijpen. AllerHande 9 2005 53

Allerhande | 2005 | | pagina 53