n"; Een reis naar het zonnige zuiden. Cultuur opsnuiven, het mooie land- schap bewonderen en... proeven van typisch Franse producten. Gelukkig kunnen we er thuis ook gewoon van genieten. Artisjok I Parijs* Lyon I Bordeaux if Marseille Route du soleil Uit Bre+agne komt deze groene bloemknop. De Fransen eten het vaak als voorgerecht, met een dip- sausje van olie en azijn. Camembert De echte Camembert komt uit Normandie De basis voor het succes werd in 1890 gelegd door ingenieur Ridel, die het spanen doosje uitvond om de kaasjes in te vervoeren. 1.59 per 100 gram Rouen Stokbrood Voor de ware baguette moet je in Parijs zijn. Voor de Fransen is het tevens een stuk bestek; ze eten met in de linkerhand het brood en in de rechterhand de vork €0.86 Beurre Breton De fameuze gezouten boter uit Bretagne bestaat in twee versies, met fijn zeezout en met grove kristallen van het 'fleur de sel' uit Guerande. €0.99 Confiture Bonne Maman De rivierdalen van de Dordogne en de Cere leveren het rijpe fruit voor de verrukkelijke jam van Bonne Maman. €1.85 Nantes Reine Claude De lichtgroene pruim uit het Loiredal dankt zijn naam aan de vrouw van Frans I, koningin Claude (1499-1524), die in de streek erg geliefd was. Dijon Amora vinaigrette Echte Franse vinaigrette bevat altijd wat mosterd uit Dijon, wat opmerkelijk goed samengaat met een mediterraan kruid als basilicum. 1.99 La Tulipe Neerlands trots in Frankrijk: wijnmaker llja Gort. Vlakbij Bordeaux maakt hij een bekroonde rode wijn, en ook deze lek- kere rose. 5.79 Dijon Mosterd Hij oogt zo onschuldig, maar de echte mosterd uit Dijon is verbluffend scherp. De basis is geel en bruin mosterd- zaad, dat vermalen wordt en gemengd met azijn. €1.41 pji Cotes du Rhone Aan de machtige rivier de Rhone liggen de wijn- gaarden die de zuidelijke zon opslaan in de druiven. Vooral rode wijnen worden hier gemaakt, fruitig en gul van karakter. €4.49 I Toulo jse Chaumes Uit het dorp Jurart^on, aan de voet van de Pyreneeen, komt de Chaumes, een koemelk- kaas met een rode korst en een intense geur. 1.85 per 100 gram ©quefort Karel de Grate was al dot op dez chapenkaas met zijn blauwgroene aders. Echte Roquefort mag alleen in de grotten van het gelijknamige dorpje rijpen. 1.89 per 100 gram Baleine Zeezout In het hart van het natuur- reservaat de Camargue wordt zeezout van topkwaliteit gewonnen. €1.19 AllerHande 8 2005 21

Allerhande | 2005 | | pagina 29