I* Ik maak aardappelpuree altijd met koude melk klaar. Volgens een vriendin is het beter om de melk eerst te verwarmen. Ook een vraag? Stel hem via www.ah.nl/allerhande. Ik hoorde dat het eten van noten goed is voor mijn gezondheid. Is dat echt zo? Kloptdit? Ik ben gek op vis van de grill. Kan ik kabeljauw ook grillen of valt hij dan uit elkaar? Ik heb laatsteen potje pesto gekocht, maar ik weet met goed hoe ik het kan gebruiken. Wat is pesto precies? At en toe koop ik mango s, maar ik heb vaak geen idee of ik een rype in mijn hand heb of met Kan ik aan de kleur zien of een mango rijp is? m a®ciaT ANTWOORD Eerst het goede nieuws: noten zijn rijk aan gezond onverzadigd vet, voedingsvezels en vitamines en mineralen zoals foliumzuur, magnesium, vitamine B6 en E. Uit onderzoek blijkt dat mensen die regelmatig noten eten, minder vaak last hebben van hart- en vaatziekten. Maar.noten zijn calorierijk. Een handje noten op zijn tijd is dus gezond, maar wie op zijn gewicht moet letten, doet er goed aan niet te veel noten te eten. Van alle noten hebben trouwens amandelen en wal- noten een streepje voor. Deze noten bevatten nog minder verzadigd vet. Bij gebruik van ijskoude melk wordt de puree zwaar en stijfselachtig. Dat komt doordat u dan lang door de puree moet roeren om deze weer op temperatuur te krijgen. Warme melk mengt sneller met de aardappels en de puree blijft goed op temperatuur. Hierdoor krijgt u een lekker luchtige puree. Met een beetje beleid kan kabeljauw gegrild worden op een grillplaat, barbecue of in een grillpan. Het resultaat: mooie bruine strepen op de vis. Gelijkvormige stukken geven het beste resultaat. Het is belangrijk dat de grillplaat of grillpan flink heet is. Dep de vis droog en wrijf in met bloem. Vet de plaat, barbecue of pan eerst in met olie. Keer de vis pas om als de geroosterde kant min of meer vanzelf loslaat als u de spatel eronder schuift. Pesto is een Italiaanse basili- cumsaus, die oorspronkelijk uit de omgeving van Genua komt. Behalve basilicum behoren pijnboompitten, knoflook, pittige Italiaanse kaas en olijfolie tot de ingredienten. Pesto is kant-en-klaar te koop, maar kan ook zelf gemaakt worden in een keukenmachine of met een vijzel. Pesto is lekker door de pasta, maar smaakt ook goed in een salade met tomaat en mozzarella. In pesto rosso is het basilicum vervangen door zongedroogde tomaten. Kleur zegt bij een mango niets over de rijpheid. Er zijn namelijk verschil- lende soorten mango's met specifieke schilkleuren, varierend van groen tot rood. Albert Heijn verkoopt het hele jaar groene mango's, omdat gekozen is voor bepaalde smaak- volle varieteiten, veelal met een gele of lichte rode bios. Als de mango, bij lichte druk bij de steelaanzet, iets meegeeft dan is hij al zoet, maar nog lekker fris en stevig. AllerHande 8 2005 165

Allerhande | 2005 | | pagina 173