Well done! i\ y J| (Advertentie) II Proef de culinaire traditie van Japan. De Japanse keuken is lekker, licht en gezond. De gerechten zijn vaak ware kunstwerkjes en een lust voor het oog. Toch is Japans koken minder ingewikkeld dan het lijkt. De authentieke producten van Blue Dragon maken het u gemakkelijk. Verras uzelf en anderen met uw eigen- gemaakte sushi. Zo maakt u sushi voor 2 personen Wat heett u nodig 1 Blue Dragon Bamboemat 2 vellen Blue Dragon Nori 1 theelepel Blue Dragon Wasabi Pasta 2 eetlepels Blue Dragon Rijstazijn 150 gram Blue Dragon Sushi Rijst 1 eetlepel suiker 1/2 theelepel zout Voor de vulling (1 rol) 1/2 komkommer in reepjes 3 surimi-sticks Andere vulling-ideeen gepelde garnalen gerookte zalm avocado omelet lenteui wortel Serveersuggestie Blue Dragon Sushi Gember Blue Dragon Japanse Sojasaus Bereidingswijze 1 Meng de rijstazijn, suiker en zout in een kom en roer goed door. Was de rijst in koud water en laat uitlekken. Voeg 150 gram Blue Dragon Sushi Rijst toe aan een pan met 225 ml water en breng aan de kook. Laat de rijst op laag vuur 10 minuten met de deksel op de pan koken totdat het water is opgenomen. Indien gekookt, de rijst bij de rijstazijn voegen en goed mengen. Gedurende 30 minuten laten afkoeien. 2. Plaats de bamboemat op het werkblad en leg hierop een blaadje nori. Schep 2 - 3 grote eetlepels rijst in het midden van de nori en spreid de rijst met natte vingers uit. Laat aan de bovenzijde 1 cm nori vrij van rijst. 3 Spreid een klein beetje wasabi pasta (Let opl Heet!) in het midden van de rijst over de breedte uit. Leg hierop de komkommer en de surimi. 4. Rol nu het geheel strak op met behulp van de bamboemat. 5. De rol uit de mat halen en met behulp van een klein beetje rijstazijn het vrijgelaten stukje nori dichtplakken. Bereid de overgebleven sushi met behulp van uw eigen keuze aan ingre- dienten en snij de rollen met een vochtig mes in stukjes van 2 - 3 cm. Serveer de sushi op een groot bord met sushi gember en wasabi pasta gemengd met Japanse sojasaus.

Allerhande | 2005 | | pagina 88